Mitä huumeita tiedät Oulaisissa liikkuvan? Ainakin kannabista tunnutaan kasvattavan aika monessa paikkaa ja jotain nallekarkkeja kaupitellaan.
Alkaa näkymään jo aika selvästi nuortenaikuisten keskuudessa.
Alkaa näkymään jo aika selvästi nuortenaikuisten keskuudessa.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei tarvi ku snäpätä ja homma on jo hoidossa
Nallekarkkejahan saa kaupasta
Nallekarkkeja on monenlaisia, kannabis, LSD tai mitä vain paskaa mikä päähän menee, suosittelen jos haluat jäädä työelämästä pois.
Ja sieniäkarkkeja
Kysyppä raiten korjaamolta, kaikkea löytyy sieltä.
Mitään piristeitä/huumeita ei tarvis olla mutta myös mielenterveys/,päihdetyö tekijöillä on vaitiolopakko mutta tahtoo lipsua tietoja ulkopuolisille/sukulaisille sieltä tiedot.Teidän pitäisi auttaa eikä juoruta/tuomita ihmisiä mutta nykyään otetaan töihin ketä sattuu joita ei edes työnteko kiinnosta.Aletaan itse tekemään sääntöjä että nyt mulla on meno sinne tänne tuonne, pitää saada vapaata ja jos ei saada,jäämpä sairaslomalle.
Ja näkyy että ilmoitetaan väärää tietoa lasten suojeluun. Oli sinne soitettu että lapsi käyttää huumeita. Testi teetetettiin eikä oo käyttänyt. No onneksi virkavalta saa selville kuka antanut väärää tietoa. Asia ei jää tähän, viikon annan aikaa korjata ilmoituksen tekijän . Sitten poliisille tietoa ja ne saa selville nimettömänki ilmoittajan. Siitä seuraa sitten sakkoa tai vankeus rangaistus. Ken leikkiin ryhtyy se leikin kestäköön.
Huumeet on aitoja ja vakava ongelma myös pienissä kunnissa. Saanti on helppoa ja lisääntyy käyttö jatkuvasti yhä nuoremmilla. Huolestuttavaa kehitystä!
Nehän vihreät suosittelee lakimuutosta ettei mömmöily olisi rikollista. Niillä on nurkat täynnä tuulivoimalla kasvatuksesssa jo tavaraa ja henrikssonkin on rkp:n toimesta saanut nikotiinipussit maustettua... varmaan på svenska-.. sellaista on politiikka..
Ahvenenmaalla nuuskaa ei verja 0 alv
Taitaa nuuska olla jo isompi ongelma nuorisolla