Musta valo

Anonyymi-ap

Rikossarja musta valo on väsyttävän huono. Juoni etenee hitaasti ja ponnetta. Näyttelijävalinnat ihan kummia, Sid ja Edelmann ylipainoisina löllöinä eivät anna vaikutelmaa työelämässä olevista rikosammattilaisista. Sori tekijät, mutta kylläpä haukottaa. Synkkää.

7

797

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lähinnä ihmetyttää miksi tämä maikkarilla ja sen suoratoistopalveluissa jo esitetty sarja tulee vaihteeksi ylellä.

      • Anonyymi

        Yle on kirpputori.


    • Anonyymi

      Näitä dekkarisarjoja on kyllästymiseen asti. Miksi murhat kiinnostavat?

      • Anonyymi

        Olen samaa ihmetellyt. Kun katsoin italialaisen sarjan La Storia areenasta, mietin miksei tällaisia inhimillisiä ja historiaan pohjautuvia ole juuri ollenkaan Ylellä. Jos on ihmissuhdetta, se on sit soppaa ja alatyyliä. Jos on historiaa, se on epookkia ja pukunäytöstä. Oikeasti katsojaa koskettavaa sarjaa kaipaisin lisää.
        Murhia ja väkivaltaa ei kannata syöttää aina vaan. Maailma on liian sotainen jo muutenkin ja ihmiset tunteettomia.


    • Anonyymi

      Ärsyttävä sarja. Miten lössö opettaja antaa turpaan kovapintaiselle rikolliselle ja sitten vollottaa ku vauva autossa? Maria Sid ei ole millään tavalla haluttavan näköinen,josta miehet kilpailee. Aikuinen Niko poika surkimus lähinnä ja ainoa sympaattinen hahmo on se perheen pieni poika. Käsikirjoitus taas ihan salkkari tasoa ja kertoo että ei ole osaamista suomessa tehdä uskottava rikos sarja.

      • Anonyymi

        Katsoin Pohjoisen tähden ja mietin vähän samaa. Omituinen perhe, jossa kiljutaan ku hullut. Jotenkin ylinäytelty juttu ja puskateatteria pahimmillaan. Elokuvassa ei tarvitse naamoja väännellä, ihan pienillä eleillä pärjää parhaiten. Ja sekin aina näissä kotimaisissa mättää, ettei saa sanoista selvää. On kuin vain kaksi vaihdetta: huudetaan äkäisesti tai sitten mumistaan.


    • Anonyymi

      Loppuuko aina into, ideat vai rahat kesken? Edelmann ei ole kummoinen näyttelijä. Maria Sid lähinnä mökötti. Paras rooli tossa oli Tommi Korpelalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      101
      1825
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1190
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      460
      1169
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1053
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      837
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      831
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      49
      776
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      773
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      728
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      691
    Aihe