Ainakin ehkä helpompi unohtaa

Kun ei ole yhtään minkäänlaisissa tekemisissä. Sattuu silti.
21737
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Pahalta tuntuu...

Äänestä
  • Mikä tuntuu? Kirjoitin kaivatustani joka jätti minut tänne yksin märisemään. 😣 ap

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Mikä tuntuu? Kirjoitin kaivatustani joka jätti minut tänne yksin märisemään. 😣 ap

    Olla tilanteessa, jossa ei olla missään tekemisissä. Meitä on täällä muitakin samassa jamassa.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Mikä tuntuu? Kirjoitin kaivatustani joka jätti minut tänne yksin märisemään. 😣 ap

    Oletko nyt varma?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Mikä tuntuu? Kirjoitin kaivatustani joka jätti minut tänne yksin märisemään. 😣 ap

    Kuka täällä jaksaisi ikuisesti olla.

    Äänestä

Onko tuore tapaus?

Äänestä
  • Erästä.. "tuore tapaus" oon miettinyt kun ei enää niin tuore tapaus, mitä kuuluu nyt? Pari vuotta sitten oli-sivusta mieheltä

    Äänestä

Ei tunnu. 😁

Äänestä

Oltaisiin tekemisissä jos haluaisit niin.
Tarvitaan vaan kohtaaminen!

Äänestä
  • Mitä olet tehnyt sen eteen että kohtaaminen tapahtuisi?

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Mitä olet tehnyt sen eteen että kohtaaminen tapahtuisi?

    Entäs itse? Pelkkä asian ajatteleminen ei ole tekemistä. Ei myöskään tänne valittaminen.
    Kannattaa ilmestyä ihan paikalle jos haluaa edetä!

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Entäs itse? Pelkkä asian ajatteleminen ei ole tekemistä. Ei myöskään tänne valittaminen.
    Kannattaa ilmestyä ihan paikalle jos haluaa edetä!

    Pyysin häntä treffeille. Entä sinä?

    Äänestä

Miekään en pystyis olemaan hänen naisen kanssa enää tekemisissä, kun sitten en pystyis ajattelemaan mitään muuta. Ei kyllä paljon helpota sekään, ettei ole missään tekemisissä, mutta ehkä se hiljakseen tässä vuosien aikana.

Äänestä

Ihan täysin ei voi kunnioittaa miestä joka vaatii tai odottaa että asiat tapahtuu ilman hänen sormen nostamista.
Että nainen on velvollinen jostain syystä tekemään aloitteen ja olemaan suhteessa jatkuvasti se moottori.
Kuinka löysiä on miehistä tullut, kun se sisu on jäänyt johonkin isän silmän nurkkaan tekohetkellä?!
Sisua tässä elämässä tarvitaan edelleen, asiassa jos toisessakin.
No, jotkut on kasvatettu feminiinisiksi " miehiksi " syystä että?
Näitä kun näkee, ei voi kuin yökkiä, sori vaan!
Feminiininen sukupuoli on jo olemassa NAISET.

Äänestä
  • Olet sellainen opportunistifeministi. Aina kun on asia, jonka kumpi tahansa voisi tehdä, vetoat perinteisiin sukupuolirooleihin, että miehen kuuluu tehdä se historiallisesti tekevämpänä ja rohkeampana. Sitten kun sinulta vaaditaan perinteisesti naissukupuolelle kuuluvan asian tekemistä, nouset barrikadille modernin feminismin iskulauseita rääkyen.

    Halveksin ja säälin sinua. Olet arvoltasi alempi kuin kengänpohjaan tarttunut liiskaantuneiden kastematojen ja koiranpa**an yhdistelmätahna.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Olet sellainen opportunistifeministi. Aina kun on asia, jonka kumpi tahansa voisi tehdä, vetoat perinteisiin sukupuolirooleihin, että miehen kuuluu tehdä se historiallisesti tekevämpänä ja rohkeampana. Sitten kun sinulta vaaditaan perinteisesti naissukupuolelle kuuluvan asian tekemistä, nouset barrikadille modernin feminismin iskulauseita rääkyen.

    Halveksin ja säälin sinua. Olet arvoltasi alempi kuin kengänpohjaan tarttunut liiskaantuneiden kastematojen ja koiranpa**an yhdistelmätahna.

    Tykkään tällaisista vastauksista. Monet kiihkoilijanaiset ovat tämän lukeneet ja nyt pihisevät kiukusta, mutta eivät kuitenkaan vastaa mitään, koska tietävät, ettei aatteensa toteutuksen johdonmukaisuus kestä tarkastelua.

    Äänestä

Unohtaa ei voi varmaan kokonaan koskaan, mutta sen asian kanssa on vain elettävä.

Äänestä

En usko.

Äänestä

Ei vaan viitsisi alkaa välttelemäänkään, vie energiaa sekin.

Äänestä

Minun on hyvin helppo unohtaa olipa kyseessä kuka tahansa. Melkein kolmekymmentä vuotta kestänyt parisuhde riittää minulle. Ketään en enää halua elämääni pilaamaan! Oma tupa ja omat tekemiset ja kukaan ei vaadi minulta enää mitään! Ihana hiljaisuus ja rauha ja saan elää juuri niin kuin itse tahdon!!

Äänestä

Vilkku mutussa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun ei ole yhtään minkäänlaisissa tekemisissä. Sattuu silti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu