Sebu Tynkkynen hankki konservatiivien ja oikeistoryhmien laajan tuen lisärahoitukseen, jolla saadaan 25 km lisää rajaaitaa Vennäänvastaiselle rajaosuudelle.
Sebu on hyvä verkostoitumaan, eikä istu mykkänä salissa.
Toista on Suomen vasemmistoryhmä Liin johdolla, joka on täysi villikkoryhmä, kuten espanjalainen Irene Morane kommunisti , kehotti porukkaa siunaamaan Venezuelan vaalituloksen, vaikka ovat täysin huijattu tulos.
Sebu laittoi EU:ssa tuulemaan
5
134
Vastaukset
- Anonyymi
Aika hyvin 25 km, rajan pituus 1300 km.
- Anonyymi
Aika hyvin 25 km, rajan pituus 1300 km
Valehtelet. Raja on fraktaali ja sen pituus riippuu mittausskaalasta.
Paskasakki täällä ei tiedä mistään mitään
https://keskustelu.suomi24.fi/t/1994560/mika-oikeastaan-on-sivistyneisyys#comment-130403669
- Anonyymi
Kuinka ymmärrät tämän näkemyksen.
https://yle.fi/a/74-20102397 - Anonyymi
Paskasakki täällä ei tiedä ettei rajalla ole yksikäsitteistä pituutta mutta lätty lätisee
:"Espanjan ja Portugalin välisen rajan pituudeksi hän huomasi, että espanjalainen tietosanakirja listasi rajaksi 987 km, kun taas portugalilainen tietosanakirja väitti sen olevan 1 214 km. Se on melkoinen ero""
https://johnmjennings.com/why-knowing-the-true-length-of-a-coastline-or-border-is-impossible/ - Anonyymi
Enemmän kuin 25 km.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1574940Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813606SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt352597SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402253Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä962129Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?282046Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632033Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja872003Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet201495Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1051390