Pohjolan vakuutus ja sporttiturva ja terveysmestari

Anonyymi-ap

Missään nimessä ei kannata soittaa Terveysmestarille, silloin ne estää sinua menemästä sille lääkärille kelle haluat eikä hyväksy että menet heti lääkäriin.

7

1692

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Perustuuko näkemuksesi omaan kokemukseesi? Itselläni on pelkkiä hyviä kokemuksia terveysmestarille soittamisesta. Kerran totesi että heti näytille ja toisella kertaa sain ohjeen että seuraan rauhassa tilannetta pari päivää. Jälkimmöinen vamma sitten lähtikin parantumaan ilman näytillä käyntiä ja säästin omavastuuosuuden 200e.

    • Anonyymi

      Ihan täyttä kusetusta tuo terveysmaestarille soittaminen, hidastaa vain hoitopolkua

    • Anonyymi

      Erinomaista, asiantuntevaa palvelua olemme saaneet terveysmestari-numerosta. Murtumaa, venähdystä jne on ollut ja kaikki toiminut loistavasti. Aloittajalle sen verran kommentoin että meillä ei ollut hinku päästä tietylle lääkärille vaan saada lapsi kuntoon. Ja se onnistui oikein hyvin. Haluatko päästä tutulle tai sukulaiselle?

    • Anonyymi

      En vaan parhaalle mahdolliselle

      • Anonyymi

        Eli tuli paha mieli kun määräsi väärin sun mielestä. Hohhoijaa.


    • Anonyymi

      Yleensä sieltä pääsee aloittelevalle kandin vastaanotolle. Itse vaadin eli vien lapseni mielummin kokeneelle ortolle.

    • Anonyymi

      Oikeasti aika paska vakuutus. Jos vaikka saat niskavamman ei korvaa kuntoutusta, jos ei murtunut. Rintalasta sisään ei kuntoutusta, koska ei murtuma jne. Pitäisi kyllä varsinkin edustusjoukkueen vakuutusasiaa laittaa nopeasti kuntoon.
      Nyt tuolla ei tee mitään ja jos pahasti loukkaantuu niin jää lähes täysin oman onnensa nojaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45329
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11223
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      195
      10856
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9701
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8518
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6501
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3200
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2212
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      35
      1597
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1500
    Aihe