Pankit siirsivät obligaatiot omasuushoidon puolelle.Yleisölle tarkoitettuja intternetin sijoitusalustoja on lakautettu tai muutettu toisenlaiseen rahaliikenteeseen,viimeksi fundu jäljellä vain vauraus suomi mutta eihän sitä kaikkia rahoja yhteen paikkaan.Rahastoja vaivaa arvojen vaihtelu.Onko noissa omaisuushoidoissa joku ammattimaisuus status verottajan suuntaan.
Mistä korko sijoituksia
Anonyymi-ap
1
151
Vastaukset
- Anonyymi
"Rahastoja vaivaa arvon vaihtelu"
Nii-i. Niinhän se tekee oikeasti suorissakin korkosijoituksissa, et vaan havaitse reaaliarvon muutosta kun nimellisarvo pysyy samana. Etkä varmaan laske satunnaisia luottotappioita muiden luottojen keskimääräistä tuottoa laskevaksi tekijäksi?
Tilivaihtoehdoista saa edelleen 3-4 % korkoja
https://www.kauppalehti.fi/porssi/korot/talletuskorot
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1752066
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,851499Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821414Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta121182Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita401066Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!2101003- 42918
- 97865
- 85825
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49785