Koskaan mennyt maaliin? Tapailtiin monta kertaa, mutta jokin piti meidät turvaetäisyyden päässä toisistamme.
Miksi meidän juttu ei
Anonyymi-ap
26564
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Onko tästä kuinkakin kauan kenties?
On kauan muutama vuosi🙈
Ehkä sitä tasa-arvoa ei sitten oikeesti ookaan.
Aina vaan ootetaan että mies tekee sen ekan siirron....
Tällaisessa tilanteessa se on itsestäänselvää!
"Tällaisessa tilanteessa" ----- siis millaisessa? Kerro .....
Jossa ei ole tasavertaisuutta
Tasa-arvo ei tarkoita sitä, että poissulkee kokonaan sen tietyn toimintamallin, mikä luo hyvää vetovoimaa kumppaneiden välille. Minä naisena puhkean kukkaan ja sytyn jos mies ottaa tapailuvaiheessa ohjat. Pystyn silloin avautumaan, koen turvaa. Jos joudun naisena ohjailemaan liikaa, vähenee vetovoima. Ei sillä ettei sitä pystyisi tekemään vaan se miten se vaikuttaa intohimon syttymiseen.
toimintamallin?
Et siis anna miehelle samaa etua puhjeta kukkaan kun nainen liehittelee miestä?
😂😂😂 sori sivusta
Tasavertaisuus on eri asia kuin tasa-arvo.
Ei ole kyse antamisesta, vaan siitä mistä naisena sytyn.
> naisena sytyn.
Etkö välitä siitä mistä mies syttyy, etkö halua tarjota hänelle sitä?
tai sitten edes selvästi sanoa siitä ja ohjata mies oikealle polulle, niin ei oltaisi aina siinä vanhassa "mies vie, nainen vikisee" tai "aloitteen tekee aina mies".
Minulle oikeanlainen mies syttyy siitä, kun nainen syttyy. Ei kai kukaan mies jätä nausta lämmittämättä ensin? Tai voi jättää, mutta ei onnistu mikään jos nainen on kylmä.
On kyllä erikoinen tilanne, jos tapailuasteelle olette päässeet, mutta ette tuosta voi keskustella.
Kun toinen on piilonarsisti.ei vaan jaksa
Juuri noin se oli siinäkin tapauksessa missä oli vanhempi nainen ja nuorempi mies!!
Pienistä asioista voi olla kiitollinen ennen ja jälkeen. Ky yllä voi olaaaaa
Ei sen pitänytkään mennä maaliin.
Vaan miten sen piti mennä...
Alku oli vähän höpö.
Sen jälkeen kaikki oli kummallista.
Mieti mitä kaikkea tapahtui.
Tajusitko koskaan mitä se minulle aiheutti?
Ei nuorempi henkilö sitä koskaan varmaan tajunnut! Ajoi vain sitä mitä itse tavoitteli toisen tunteista piittaamatta!
Liian iso ikäero varmaamkin.
Sivust
Terve itsesuojelu vaisto varmaan multa taas sellanen puuttuu
Oliko jotain pelättävää?
Kun ei tiedä missä lähestyis😻Tavallaan tunnetaan tosin en tiedä kehtaako lähestyä tunnepohjalta? Kuulin että erosit. Oletus että oot bi. Oot vähän kylmä tai ainakin ulkokuori oli viimeksi sitä. Ihastunut olen silti nainen. Jo sillon aikanaan ihastuin sul on mukaansatempaava aura ja olet kuuma🙈Täällä tullut nyt käytyä kun selvisi mullekki rivienvälistä tilanne. Uskaltauduin kirjottelee eilen.
Ehkä pelkäät, että olemme molemmat varattuja. Tai siksi, että olen ulkomaalainen. Tai siksi, että olen 10 vuotta sinua nuorempi. Tai ehkä siksi, ettei ”meidän juttu” ole olemassa 🫠