Tämä pitää nähdä

Yli 20 vuotta odotettu kotimainen suurelokuva toteutuu – Nurmekseen nousee iso Kalevala-kylä
Yle Uutiset
8254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Nurmeksessa on hyvät puitteet. Hyviä näyttelijöitä elokuvassa.

Äänestä

Olen noin 64-vuotias mies. Kyllä minun mielestä elokuvat on jonninjoutavaa roskaa. TYÖ pitää miehen tiellä.

Äänestä

Voisin näytellä elokuvassa Transunasua taikka Bemaripoikaa.

T; Jatkis Yamalista

Äänestä

Kyllä saunakylä olisi paras paikka kuvauksiin muilla kunnilla olisi taas aihetta kateuteen

Äänestä
  • Yksi kertoo olevansa mielenterveyspotilas. Ei ole saunäkylää.

    Äänestä

Osa kuvataan Reunatiellä, siellä on hyvät ja valmiit puitteet!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Yli 20 vuotta odotettu kotimainen suurelokuva toteutuu – Nurmekseen nousee iso Kalevala-kylä
Yle Uutiset

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu