Pohjois-korealla ja vasemmistolaisella ay-liikkeellä, muutakin kuin kommunistit, tiedätkö..
Mitä yhteistä
Anonyymi-ap
20184
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Vallan periytyminen yhden perheen sisällä sekä siihen liittyvä juche-aate?
Molemmat vihaavat ja vainoavat ankarasti perussuomalaisia!
Pohjois-Korea ei vihaa perussuomalaisia.
Sehän lähetti jopa viralliset vierailukutsut perussuomalaisten kahdelle kansanedustajalle, Juho Eerolalle ja Kai Turuselle.
Suomen nykyisen hallituksen toiminta on juuri sitä mitä Pohjois-Koreassakin.
Et osaa lukea, kuulut mainittuihin vauva tasoisiin. Saitko kansakoulua läpäistyä ?
"Mitä yhteistä
Pohjois-korealla ja vasemmistolaisella ay-liikkeellä"Anonyymi-ap
2024-08-14 00:01:49
No ei yhtään mitään. Sen luulisi jokaisen tietävän.
"Et osaa lukea, kuulut mainittuihin vauva tasoisiin. Saitko kansakoulua läpäistyä ?
"Mitä yhteistä
Pohjois-korealla ja vasemmistolaisella ay-liikkeellä"Anonyymi-ap"
Nille on yhteistä se, että kumpaakaan ei hallitse kommunistit.
SAK:ta hallitsee sosiaalidemokraatit ja Pohjois-Koreaa sen juche-aattetta kannattava diktaattori Kim Jong-un.
Ay-johtajalla 2x ministerin palkka. Pohjoiskorean johtajilla myös korkeat palkat ja palatsinsa mmlapinmajat ay-johtajilla.
Pohjois-Korean toiminta kuten itänaapurissa ja Suomen kokoomuskommareilla. Suomessakin oli ennen demokratia, ei enää.
Yhteistä hienot asunsa.
Persujen toinen pääidoli Putinin lisäksi on todellin Pohjois-Korean fanittaja.
https://www.talouselama.fi/uutiset/rakastunut-trump-kim-jong-unista-han-kirjoitti-minulle-kauniita-kirjeita/87c72d78-c722-336a-9de8-a7761c573326
Nyt Trump sanoo, että mikäli hän häviää tulevat prseidentinvaalit, hän tulee pakenemaan Venezuelaan.
"Trump says he will FLEE to VENEZUELA if he loses!"
https://www.youtube.com/watch?v=l0T-6RgnoWU
Joten aloittaja voi lopettaa valehtelunsa ay-liikkeen kommunistisuudesta. Ay-liike on demokratia-arvoja puolustava ammattiyhdistys.
Vasemsmitolaiset ayliitot valitsee vain vasemmsitolaiset edustajansa. esim AKT puheenjiohtaja demari kuin 1 varapuheenjohtajakin, 2 varapuheenjohtaja vasemsmitoliitosta. Että siinä esim demokratiasta joka muissakin liitoissa samoin. mm Rakennusliitossa Vasemmistoliittolainen puheenjohtaja. Kuin Putin mallissa valinnat, jo ennakkoon tehty.
Tämä malli tulisi demokraattisessa oikeusvaltiossa vihdoin lopettaa.
Etkö muista, kun persut lähtivät rytinällä ammattiliittojen vaaleihin valtaamaan littoja itselleen?
Vaalitulos oli kerrassaan päätä huimaava, äänisaalis jopa muutaman promillen luokkaa, niin että kyllä sillä olisi pitänyt johtajanpaikkoja putoilla persuillekin.
Tuo palstapölhö elää sellaisessa ajatuksessa, että ay-liikkeen luottamustehtävät tulisi jakaa puolueille eikä ehdokkaiksi asettuneille liittojen jäsenille.
Ay-liikkeen luottamustehtävät jaetaan niille, joilla on jäsenten luottamus, ei minkään promilleliikkeen edustajille.
Suomen venäjämilisimmät poliitikot on Paavo Väyrynen (ex maalaisliito&kepuli, siniset tähtee ja kansalaispuolue Väyrynen), Ano Turtiainen ex persus ja nykyinen VKKlainen useista rikoksista tuomittu mm 14 vuotiasta poikaa.. Näin meidän gepulandiassa syrjäseuduilla.
Ei nämä ole missään mukana maan hallinnossa. Näet unta heistä.
"VKK on osa keskustaa"
-Pankkomajuri-
Taidat itse olla.
Se on lainaus itse asian todenneelta.