Kansanedustaja Strandman pilaa Mikkelin maineen

Anonyymi-ap

Hän tekee kaikkensa vahvistaakseen syrjintää ja polkiessaan ihmisoikeuksia. Käsittämötöntä ottaen huomioon hänen siviiliammattinsakin. Puheessa toistuvat 50-luvun koulumaailman sloganit kuri ja järjestys. Miten hänet saisi kiidätettyä aikakapselilla kauas menneisyyteen.
Ei aja kuin tanssihullujen (vain heteroparit tietenkin) asioita.
Noloa ja vastuutonta.

5

382

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Erikoinen aloitus. Aivan normaalia hallituksen puhetta, joten miten se Mikkelin maineen pilaisi ja minkä ihmeen maineen?

    • Anonyymi

      Eikö se ole jo aika palauttaa kouluihin se kuri ja järjestys?
      Nyt ne tenavat ovat ottaneet sen vallan siellä ja elävät kun pellossa.

      • Anonyymi

        Niin ne tenavat on kaapanneet vallan myös Mikkelin demareissa ja JHL 525:sessa. Vanhukset poljetaan alas...


    • Anonyymi

      Nyt oli aika naurettava kommentti kansanedustajasta!
      Eihän hän ole mitään ihmisoikeuksia polkenut! Sitä vastoin voidaan hyvin perustellusti kysyä mikä se sellainen yhdenvertaisuus on, jossa tietty porukka nostaa itsensä jalustalle lippuineen ja kulkueineen ynnä muine älämölöineen, vaatien itselleen erityiskohtelua??!! Miksi ihmeessä tämä homoväki ei voi olla niin kuin muutkin ihmiset ihmisten joukossa?! Se olisi sitä yhdenvertaisuutta ja ihmisoikeutta!!

      • Anonyymi

        Olen täysin samaa mieltä kanssasi.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      85
      4640
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      177
      3646
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      67
      2083
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1152
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      147
      1084
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      989
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      904
    Aihe