Raskas kuorma saapui lentoasemalle

Lentomatkustajia Pirkanmaan ja Hämeen suunnasta. Pupun kyydissä!
3398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tampereenkaan kokoisesta kylästä ei kovin runsaita kuormia voi mennä Helsinki-Vantaan kentälle. Muutamia varmastikin.
Toivotaan, että VL saisi matkustajia linjoilleen ja ymmärtäisi hinnoitella liput oikein.

Äänestä
  • Kylläpä silti vaan menee. Paunun perintö virtaa nyt voimalla Huhtakadun holviin.

    Äänestä

Saattaa silloin tällöin ollakin raskaita kuormia, mutta jos keskikuormat ovat pieniä, ei satunnaisilla raskailla kuormilla ole suurta vaikutusta kannattavuuteen. Jokohan VL:n tilinpäätöstiedot kohta tulevat julkisiksi? Saattaisi olla syytä, nimittäin viime viikolla julkaistun ennakkopäätöksen mukaan yritys voidaan poistaa kokonaan kaupparekisteristä julkaisemattomien tai puutteellisten tilinpäätöstietojen perusteella.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lentomatkustajia Pirkanmaan ja Hämeen suunnasta. Pupun kyydissä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu