Antipersun vihapuheet Perussuomalaisista ovat loppujen lopuksi aika järkyttäviä. Mielenterveydeltään terve, ei tuollaisia juttuja kenestäkään levittäisi. Voihan se olla ettei Antipersu edes ymmärrä levittävänsä valheellista vihapuhetta.
Antipersun vihapuheet !!
Anonyymi-ap
37331
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Ymmärrätkö sinä mitään.
Jos nyt miettisit mitä te Persut kirjoittelitti edellisenhallituksen aikana, et varmaan oli tuollaista kirjoitusta tehnyt.
Jos sanoo teitä valehtelioiksi, ei varmaan liioittele. Vaalilupaukset ovat pitäneet paikkansa ainoastaan yritysten rikkaitten osalta.
Kaksikertaa hallituksessa molemmilla kerroilla oikeistopolitiikkaa, nyt on turha tulla selittelemään että ollaan duunarin ja vähävaraisten asialla.
Kirjoituksesi perusteella oikeistopolitiikkaa ei ole sinulle suunnattua, tulot pitäisi olla vähintään 5 000 €kk:ssa.
Mietitäänpä vielä hetki 2019-2023 hallituskautta:
Kansalaisten ostovoima ROMAHTI tuolloin noin 30%!!!!! Suomessa oli tuolloin EU:n KORKEIN yli 10% vuotuinen Inflaatio... NYT Orpon hallituksen aikana se on LASKENUT ALHAISIMMAKSI, eli ALLE1 %:iin!!!
Lainojen korot nousivat vuosien 0%:sta YLI 4%:iin!!! Nyt korot ovat laskusuunnassa!!! MUTTA, korkojen nousu yhdistettynä ostovoiman ROMAHDUKSEEN 2019-2023 aiheuttivat suunnatonta vahinkoa, nimenomaan DUUNAREIDEN keskuudessa.. eivät enää selvinneet asunto ym. lainoista... asunnot meni monilta alta ja samoin luottotiedot!!!! Kymmeniä tuhansia DUUNAREITA putosi köyhyysloukkuun!!!!
JA NYT sitten äärivasureilla on otsaa väittää olevansa DUUNAREIDEN PUOLUE!!! ja syyttää OrpoPurran hallitusta noista toimistaan!!
Ei ne ymmärrä
Luepa tämän aikaisia uutisia. Kaikki Aivan kaikki menee päin persettä. Jopa luottoluokitus tulee laskemaan. Kaikki hinnat nousee,tapot lisääntyy. Nuoret siirtyy eläkkeelle ja konkurssi ja työttömyys lisääntyy.
Persu pistää Putinin synnit Marinin hallituksen niskoille. Kenenkähän asialla siis oletkaan? Valehtelet niin että roikaa. Korkopolitiikka EU:ssa on EKP:n käsissä, mutta sinähän et sellaista asioista piittaa piiruakaan, koska olet patologinen valehtelija.
Pullero aloittaja etsii Haapavedellä miestä.
Persujen kannattaisi vain suosiolla uskoa itseään viisaampaa Antipersua, joka kauan ennen persuja näki Soinin huijariksi. Tuolloinkin persut jaksoivat lässyttää "Antipersu sitä ja Antipersu tätä", mutta Antipersu olikin oikeassa Soini-kritiikkeineen! Aika tulee näyttämään, että Antipersu on oikeassa myös Purra-kritiikkeineen, mutta älyävätkö persut silloinkaan Antipersun olleen kaukaa viisas saati pyytää Antipersulta anteeksi?
Ai se antipersu joka kirjoittaa avauksia antipersusta jossa antipersun haluat ulos s24 palstoilta vaikka se antipersu olet sinä ap itse? Joka poistat kaikilta s24 palstoilta viestejä joissa sinun palvomaa Soinia arvostellaan jota vieläkin vaadit persujen johtoon Purraa maalittaen tuhansien avausten voimin? 🤭
jos sinä antipersu olet viisas, miksi sinun pitää AINA turvautua sensuuriin kun saat jauhot suuhusi koska olet tyhmempi kuin vasemman jalan saapas?
Persut ei ymmärrä mistään mitään.
amerikoissa on se kamala
Ja täällä hirveät persut. Paskasakki.
antipersua ärsyttää että somalit eivät voi kuulua perussuomalaisiin , koska heitä on niin vähän suomessa 🤣🤣🤣
Mikäli suomessa ei olisi maahanmuuttajia, persuista ei olisi edes kuultu.
Noin se aina menee ap. Ensin nostat itseäsi jalustalle palvottavaksi minkä jälkeen alat vttuilemaan itsellesi. Kaava minkä toistat "vain" vuoden jokaisena päivänä kaikissa viestiketjuissa joissa osallisena olet. Esim. tällä palstalla jokaisessa niistä koska mm tämä vttuile persuille ylläpidon suojeluksessa palsta on valjastettu toimestasi sinun yksinpuheluillesi itsesi kanssa persut pakkomielteisen vainon ja maalituksen kohteina 24/7-365vrk vuodessa vuodesta toiseen.
Niitä Somaleja on enemmän Suomessa kuin teitä sinimustia rotuopin julistajia.
mamuja noin10% äärioikeistolaisia noin0,1%
Eikö Vihreiden kannattajia ole tuon enempää kuin 0,1%!? No, HYVÄ!!! Toivottavasti myös äärivasureiden kannatus saadaan tuolle tasolle...
Vihreät ovat hukassa oleva kaappiäärivassaripuolue jonka paatissa ei ole tulppaa sen enempää kuin peräsintäjään. Siinä missä vassarit ovat saamassa games of thornesin kaltaisesta valkoisesta kuolemasta lähes yhtä hyvän pomon kuin edeltäjästään. Jonka suosio ei tippunut edes silloin, kun ao Soinin hokemia toistaen myi prsettä kaikissa asioissa joita vassarit vastusti ja vastustaa. 0,1%:n vaalituloksen tehdessä te sinimustat jotka teette kohta seuraa Hakkaraiselle, Anolle, Sinisille jne. expersujen hautausmaalle.
Kumpa ei kuultaisi koskaan. Ne tänne toi vihamielisen ilmapiirin. Pennutkin on ihan sekaisin
Onneksi.hitrerin rotuoppia ei koskaan enää.
Niitä on se 0,1 % liikaa.
Kyllä persujen saadaan. Syksyllä se on korkeintaan 9- 10 %.
jos 85% kansasta on antipersuja, niin sinun puheet ovat DEI-puheita.
Samaa mieltä aloittajan kanssa.... täälläkin AnttiPersu vastaileen omiin viesteihinssä...
Niinhän sinä antipersu teet jokaisessa viestiketjussa poikkeuksetta 24/7-365vrk vuodessa poistaen kaikista niistä muiden viestit joissa esim. häiritään sinun vttuilua antipersulle joka olet sinä itse ;)))))
Nikit jättänyt pois kun sille on naurettu kuinka turhaa se on niitä koko ajan vaihdella kun jokainen kuitenkin toistaa samat persupakkomielteet harhoineen ja hokemisineen. 😏
Kuten näkyy, ketju varsin "älyllinen" muutaman simpanssin keskenään käymäksi. Toistoja, toistoja ja toistoja, on myös muokattuja toistoja.
Anti- ja kopioPersu ovat mielstään varsin korkeasti sivistneitä. Kumpikaan ei kyllä osaa hulluja väitteitään perustella, saati niihin faktaa liittää.
Tulee kuitenkin puolin jos toisinkin, kun kerta aina sillee rupee alkaa sanomaan niin ite on ja kyllä sitten toisetkin voi.
Kuitenkaan kumpikaan ei tiedä, kuka ja mikä toinen on. Syytöksiä sataa ja palsta täyttyy paskasta.
Joten onneksi olkoon, täydellisen onnistunut liiketoimintamalla alustan haltijlta.
Eihän ne nyt tuotteliaintaan trollia sivupersoonineen pihalle potki. Jonka avauksilla ja yksinpuheluilla niiden viestiketjuissa myydään mainostilaa Suomi24 palstoilla. Kerran itseään kehui kuinka kirjoittaa helposti 3000 avausta kuukaudessa mikä ei ole mikään ihme. Onhan kyseessä kuitenkin nettiriippuvainen pakkomielteinen sometrolli jolla ei ole muuta elämää kuin trollaaminen 18-22h/365vrk vuodessa. Ei tänäkään kesänä käynyt kertaakaan ulkona ajan mennessä persujen perään itkemisen parissa somessa.
Totta. Hullut vauhdissa.
Ilkka Repo Haapavesi jatkaa itkemistä ja aikaa on, kun saanut potkut.
Älä yritä. Kukaan ,ei kukaan muu kuin persu esitä sellaista vihapuhetta eriväristä ihmistä kohtaan
Eikä kukaan muu hauku ihmisiä punikeiksi ja kommareiksi kuin persu
.Ei tarvita kuin yksi ainut eriävä mielipide kuin persuilla on alkaa siivoton kielenkäyttö. Samoin mediaa kohtaan
Osuit naulankantaan !
Hulluja on antipersun selittelyt hulluuden helmistään. Tietysti ne ovat persujen syytä, kun ovat jossain tunnistamattomassa aikassa, tunnistamattomana rumasti puhuneet. Varsin vakuuttavaa.
No hyvä että olet vakuuttunut. Koetapa oppia niistä jotain.
On kamalia puheita juu.
Nyt pyydä KD antamaan voimaa.