Olen kolmekymppinen mies jolla on ollut tämä vaiva aina mutta nyt se on pahentunut vielä lisää. Laukeen todella nopeasti. Siis aivan liian nopeasti. Yleensä en pääse edes yhdyntään asti kun jo laukean. Jos pääsen sisään ilman laukeamatta niin pystyn jonkin verran jatkaa mutta en tällöinkään montaa minuuttia.
Kondomia en pysty käyttää enää ollenkaan koska laukean kun yritän sitä laittaa. Aiemmin pystyin sentään. Että pääsen sisään asti niin panot pitää aloittaa heti. Ei imua tai kullin kosketusta ensin koska en kestä sitä.
Tämä vaiva on todella kamala ja välttelen seksin harrastamista tämän takia nykyään. Aina kun laukean ennenaikaisesti (eli lähes aina) niin siitä tulee niin paska fiilis ja koen suurta epäonnistumista ja itsetuntoni laskee ja loppupäivä menee pilalle.
Onko muilla ollut samanlaista tai edes samantyylistä ongelmaa ja onko siihen ollut saatavilla jotain apua? Asia vaivaa aika paljon ja se on joka päivä mielessä. Ja ei trollausta jos saa pyytää. Asia on hyvin arka. Pelkään että loppuelämäni on seksitöntä jos en saa tähän apuja.
Aivan liian nopea laukeaminen
8
1026
Vastaukset
- Anonyymi
Koitahan eunukki keksiä parempi
- Anonyymi
Juice opettaa:
Ota viini ja juo se on elämä mun
Anna ruumiisi tuo niin mä rauhoitun
Pääsen sisään näin voimaani lisään
Näin liikun lähemmäksi elämää - Anonyymi
Eiköhän ongelma ole korvien välissä ja kokemattomuudessa
- Anonyymi
On psyyken ongelma!Mielen hallinta pitää saada kuntoon. Jatkuva asian pohtiminen ja jännittäminen pahentavat tilannetta. Ymmärtäväinen kumppani, jonka kanssa voi rauhassa yrittää ja harjoitella voi tuoda avun. Jos muu ei auta pitää hakea apua lääkäriltä!
- Anonyymi
Ongelmakierteeltä vaikuttaa, kun saa harvoin seksiä niin nalli palaa nopeasti.
Kun pystyy harjoittamaan seksiä päivittäin, sanotaan nyt vaikka parikin viikkoa, niin ongelma poistuu kokonaan tai ainakin vähenee huomattavasti.
Voi olla vähemmän helppoa löytää sellainen ymmärtävä tyttöystävä, jonka kanssa tällaista toimintaa voi tehdä, varsinkin jos miehellä tulee näitä "paskafiiliksiä" ja siitä sitten molemminpuolista mielipahaa.
Itsellä oli (en väitä ettei voisi sama vaiva uusiutua jos tulee pitkä paussi seksissä..) samantapaista kunnes suhteen alkuhuumassa peuhattiin todella usein, ymmärtäväisen tyttöystäväni ansiosta sain "kyvyn" hallita laukeamistani, 30 minuuttia laukeamiseeni normiyhdynnässä ei ollut enää minkäänlainen ongelma, oikeastaan, yleensä "annoin nallin palaa" NOIN 30-50 minuutin aktin jälkeen, ihan naiseni toiveesta. (Ongelmakierteen osa 2, naiseni alkoi kokea riittämättömyyttä itseensä, kun ei mielestään saanut minua laukeamaan.... Ei siis mikään koskaan hyvä ole) - Anonyymi
Erektiolääkkeestä löytyi mulle apu tuohon. Työkaveri koki samaa ja kerran siitä tuli keskustelua.
Se vie hieman tuntoa pois mutta toimii todella hyvin.
Mies lääkäri on sata kertaa parempi kuin nais lääkäri. Ei tarvii yhtään hävetä asiaa vaan rehellisesti kertoo asiasta. Tai sitten jos on nettillääkäri niin vielä helpompaa.
Kerrot vaan että on pieni erektio ongelma niin takuu varmasti saat lääkkeen.
Ainut ongelma on että erektio on hyvinkin kova ja penis on hieman isompi. - Anonyymi
Mulla pelitti, kun otin daamin kanssa pari lasia viiniä alasti sylikkäin . Viagra kehiin ja hellät esileikit, jännitys katosi, eikä ollut ns suorituspaineita. Nyt homma pelaa ilman viiniä ja viagraa. Jos jännittää liikaa, käy parikertaa jonkun hieman kokeneemman maksullisen luona ja kerro heille huolesi, he osaavat auttaa sinua. Ja ennenkaikkea, he ymmärtävät asian, eivätkä tuomitse sinua mitenkään. Se on nopeampi ja usein edullisempi, kuin jotkut terapialääkärit. Toimii hyvin!
- Anonyymi
Nopeaan laukeamiseen on olemassa lääke, Priligy. Se on vaan turhan kallis, noin 10 € kpl. Huomattavasti parempi lääke on Tramadol, joka jo pienellä 50 mg annoksella lisää huomattavasti kestävyyttä. Pitää vaan löytää urologi, joka kirjoittaa reseptin.
https://www.terveyskyla.fi/miestalo/sukupuolielinten-toiminnalliset-hairiot/ennenaikainen-siemensyoksy/ennenaikasen-siemensyoksyn-hoito/ennenaikaisen-siemensyoksyn-laakehoito
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse734527Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423463Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891219- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.127944- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837