Uusi ohjeistus: Miehiltä on kysyttävä ovatko he raskaana.

Anonyymi-ap

50

520

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      USKOMATONTA.

      • Anonyymi

        Britannia on Stalini... Starmerin aikana muuttunut suureksi houruinhuoneeksi.


    • Anonyymi

      ajavat kärpästä hiekka aavikolla


      kysytään kuka kansa kypsyy ensimmäisenä ymmärtämään että hommeli on hullun puoleista

    • Anonyymi

      Jokainen voi kieltäytyä tästä. Kenenkään ei tarvitse lähteä mukaan tähän pelleilyyn. Sairasmielet tulevat antamaan vain lisää käskyjä mitä enemmän niiden mielenoikkuja pokkuroi.

      • Anonyymi

        Juuri näin. Hulluus on huipussaan tässäkin touhussa.


    • Anonyymi

      Eihän tuo nyt ole hyvien tapojen mukaista kysyä asiaa keltään!

      • Anonyymi

        Ei edes röntgeniin mentäessä?


    • Anonyymi

      Pitäähän sen nyt kysyä koska mies voi nykyään olla nainen jos siltä tuntuu

      • Anonyymi

        Vihervasemmistolaista hulluutta.


    • Anonyymi

      Tottakai olen, taitaa tulla norsu kun kärsäkin on jo näkyvillä

    • Anonyymi

      Henkilö, jolla on munasarjat ja kohtu ja joka voi olla raskaana, on nainen js piste.

    • Anonyymi

      Miksi sinusta on hulluutta varmistaa ettei sikiö altistu säteilylle, koska niin on tapahtunut?

    • Jos ei muutoin tiedä kuin kysymällä, että onko mies raskaana, lienee terveydenhoitoala väärä uravalinta. Vaikka eihän tietysti kysyjä päätä mitä pitää kysyä. Minä ainakin jätän hienotunteisesti huomioimatta raskauttani koskevat kysymykset ja jään mitään sanomatta tuijottamaan kysyjää. T: Mies, ei raskaana

      • Anonyymi

        Tämä ohjeistus tuli voimaan, koska aina kun jotakin ikävää tapahtuu tästä tehdään ohjeistus.

        Ihan tavallinen "kaikki turvallisuusohjeet ja säädökset ovat kirjoitettu verellä" periaate.


    • Seuraavaksi tässä ketjussa biologiassa peruskoulutasoon jääneet neropatit kertovat, miksi nainen ei voi äänestää, ajatella rationaalisesti, ajaa autolla, käydä töissä tai mennä mihinkään ilman miespuolista saattajaa. Ai niin ei tarvitse kertoa, kerron sen heidän puolestaan kuin vuosi olis 1904, nainen ei voi tehdä näin koska hänellä on hormoonit ja kuukautiset.

      • No, herää kysymys, että minkätasoinen sateenkaariylipiston oppiarvo pitää ihmisellä olla, ennenkuin hän tietää miten lapsia tehdään?


    • Anonyymi

      Noh jo on mallillaan mikään ei enää yllätä näissä sukupuolijutuissa🤔! Siis voiko mies tulla raskaaksi jos muuttanut sukupuolta!? En vaan ymmrrä näitä en!

      • Anonyymi

        Nainen joka haluaa muuttua mieheksi ja vielä sen jälkeen synnyttää, on vakavasti jakomielitautinen.


    • Anonyymi

      Kun Suomessa ei riittävästi synny jälkeläisiä, niin joku Isoveli on päättänyt että koiraskin poikii!

    • Anonyymi

      Jotenkin ei vielä ole kirkastunut et miten miehen raskaus olisi edes fysiologisesti mahdollista.
      Ehkä heillä sitten on jotain uutta tutkimustietoa asiasta.

    • Okei käsi ylös kaikki jotka uskoo siihen Raamatun tarinaan kuinka Jeesus sai alkunsa?

      • Anonyymi

        Vihjaatko, että Maria olikin Martti?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Vihjaatko, että Maria olikin Martti?

        Olisiko se nyt kummoinenkaan ihme Jumalalle?


    • Anonyymi

      Miesten tamponi ja kohta on raskaustestit 🤣

      • Anonyymi

        Isyyspakkaus, isyysvaatteet, isyyspäiväraha jne. Haluaako synnyttää kotona vai synnytyslaitoksella?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Isyyspakkaus, isyysvaatteet, isyyspäiväraha jne. Haluaako synnyttää kotona vai synnytyslaitoksella?

        Vanhempainraha, never heard? Ja isyysraha ja isyysvapaa on jo juttuja joten ai, että tämä hauras miehisyys on niin mielenkiintoinen konsepti, jonkun pitäisi varmaan oikein tutkia, että miten hauras se oikein onkaan.


    • Ootte te semmoisia lumihiutaleita, jotka pelkää sanoja ja sitä, että jos mies voi tulla raskaaksi niin se on jotenkin teiltä pois, miehinä tai naisina, jotka voitte tai ette voi tulla raskaaksi. Että se niinkuin jotenkin vähentäisi teidän ihmisyyttänne, jos jossain on mies, joka on raskaana. Oikeasti kasvakaa jo aikuisiksi tai jos ootte vielä lapsia niin menkää kysymään asioista joltakin joka tietää, kun selvästi teidän vanhemmat ovat pettäneet teidät ja epäonnistuneet teidän kasvatuksessa.

      • Anonyymi

        Äiti ei opettanut että mieskin voi synnyttää!


      • Anonyymi kirjoitti:

        Äiti ei opettanut että mieskin voi synnyttää!

        Se on ikävää kun joutuu yli-ikäisenä kohtaamaan nämä asiat yksin.


      • Anonyymi

        Kerro yksikin mieheksi syntynyt, joka on ollut tai on raskaana.


      • Anonyymi

        Kunnon vajaa. Huomaa ettei sinua ole opetettu kotona eikä koulussa. Ehkä vedät jotain sieniä, jokin täytyy olla syynä mahtipontiseen harhaisuuteesi.
        ps: Kaikki tämä naisia ja naisen biologiaa halveksuva vale on pahasta koska se eh, heikentää naisen asemaa ja naiseutta ennestään. Mies EI voi olla nainen eikä biologinen nainen ole mies vaikka kuinka vetäsi synteettisiä hormoneja ja ompelisi tekovärkkejä itseensä.


    • Anonyymi

      Kylläpäs terkkarilekureilla yksi tyhmä kysymys lisää .

    • Anonyymi

      Woke- feministit ovat typeryksiä tai huomionhakuisia.
      Mitään ääliömäisempää maapallo ei päällään kanna kuin feministi- miehen.
      Hyi helvetti !

    • On se ihmeellistä, että syntyvyys edelleen vähenee, vaikka ennen ainoastaan naiset synnyttivät. Pitäisikö nyt kutsua myös kaikki miehet mukaan synnytystalkoisiin? Ensin pitäisi tietysti selvittää, että milläköhän mies oikein tulee raskaaksi? Siis toisin sanoen, mihin reikään miestä pitää naida, että hän tulee tiineeksi?

    • Anonyymi

      Woke woke. Woke miehille naisten palkka 😭😭😭😭

      • Anonyymi

        Naapurin miehen luona kävi mies jolla oli woke kassi.


    • Anonyymi

      Ei sitä itse tiedä, että onko raskaana.

    • Anonyymi

      > Uusi ohjeistus: Miehiltä on kysyttävä ovatko he raskaana.

      Myös kaikilta alle 30-vuotiaalta näyttäviltä kysytään henkkarit kaupan kassalla, jos ostavat vaikka 2 pulloa pilsneriä.

      Näin sanoo Suomen ja Euoopan Unionin laki. Kaikkeen paskaan lopulta vaan tottuu ja turtuu.

    • Anonyymi

      Aika moni on varmaan synnyttämässä norsua, kun kärsä näkyy jo.

    • Anonyymi

      "Kansalainen on aloittanut toimintansa syksyllä 2015. Olemme kotimainen, konservatiivinen ja kansallismielinen uutissivusto verkossa."

      Eli täysin tarkoitushakuinen feikkijuttu, jossa ei ole mitään faktaa.

      Ei kannata uskoa kaikkea äärioikeistolaista paskaa, mitä näkee.

    • Anonyymi

      Minä en ole ,mutta mun äiti oli.
      Eli suvussa on kyllä raskautta.
      Vaikuttaako se?

    • Anonyymi

      Kuka oikea mies haluaa kuulla järjettömän kysymyksen?

    • Anonyymi

      Toisaalta, jos tarkoitus on tiedustella mieheltä, onko hänen vsimonsa raskaana, niin sem voi kysyä oletteko te raskaana.

      Mikä.mies odottaa kasta vaimonsa kanssa, niun mies aikoo.pitää puoli vuotta isyysvapasta ihan lähitulevaisuudessa, ja projekti ja/tai tehtävä johon ollaan paökkaamassa, ei kestä mitää kuukausien poissaoloja. Nuo miesten vanhempainvapaat on myrkkyä yrityksille varsinkin jos pitää palkata taas uusi työntekijä poissaolijan tilalle.

    • Anonyymi

      Yhtä lailla ohjeistettuna saan kysymykseen vastata, että asia ei todellakaan kuulu työhaastattelijalle.

      • Anonyymi

        Työhaastattelija ei saa olettaa sukupuolta ja pyydettäessä järjestettävä raskaustesti, eikä testauspyyntö saa vaikuttaa valintaan.


      • Anonyymi

        Onko nyt lain mukaan pakko tietää sukupuolensa? Jos ei tiedä sukupuoltansa ei sitä nyt voi kukaan muukaan määrätä. Eikä sitä voi itse mitenkään tietää onko raskaana, se on ihan selvää.


    • Anonyymi

      Seuraavaksi keksitään kysymykset eläimen ja ihmisen hybrideille?
      "Omistatko häntää"?
      "Minkä eläimen geenejä omaat"?

      Mitä hyvänsä järjettömyyttä, mitä hyvänsä lajien sotkemista, kunhan ei vain astrologiaa?! On se varsinainen ykköstyypin supertiede!

    • Anonyymi

      Vihreät loukkaantuvat, mikäli tätä ei kysytä...!

    • Anonyymi

      Painoa on jo 150 kg, joten kyllä tässä ollaan melko raskaana.

    • Anonyymi

      Hommo mennee sinneppäin jotta on kysyttävä mahatko olla vieläkkään.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      51
      5866
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4595
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4352
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4141
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      91
      3735
    6. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      61
      3275
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2453
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2349
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2089
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      13
      1219
    Aihe