Sinä olet minulle rakas!

Sinä olet minulle äärettömän rakas!

Rakastan sinua niin paljon, että 2000 vuotta sitten Jerusalemissa annoin kaikkeni ristillä, että sinä eläisit.
Minun vereni sovitti pahat tekosi. Minä maksoin niistä hinnan, joka sinulta jäisi suorittamatta, koska sinulla ei taivaallisen Isäni edessä ole, millä maksaa.
Sovitus on tehty ja voimassa vielä tänään. Mikään mahti maailmassa ei pysty poistamaan tekoani ristillä.

Kerro itsestäsi minulle, minun korvani kestävät mitä vain. Tunnusta, hylkää ja tee parannus synneistäsi, minä autan siinä. Keskustele kanssani mistä tahansa kaikella rohkeudella, sitä minä sinulta odotan.
Minulla on valta antaa anteeksi, ja sitä minä teen katuville ihmisille joka päivä.

Olen etsinyt sinua syntymästäsi saakka.
Haluan tulla elämääsi jakamaan ilot ja surut, olemaan lähelläsi aina.
Haluan sinun olevan riippumaton maailmallisista mielipiteistä.
Haluan sinun olevan itsenäinen, rohkea, toiveikas ja iloinen.
Haluan sinun olevan onnellinen.
Haluan poistaa kasvoiltasi huolesi ja murheesi, koska minä kannoin ne ristille.
Haluan nähdä kuplivan ja puhtaan riemusi, joka saa taivaan enkelitkin riemuun kanssasi.
Haluan sinun olevan muillekin ihmisille malliksi, mitä on todellinen onni, joka kestää kaikissa olosuhteissa.

Herää elämään kanssani ainiaan!

Etsi sinäkin minua, niin löydät. Tehdään totta yhteisestä onnestamme, joka kestää ikuisuuden.

Osoitteeni on Isän Jumalan Taivas, mutta viestimme kulkevat Raamatun neljän evankeliumin kautta. Minun rakkaani ovat kirjoittaneet ne.

Mitä päätätkin, muista aina, että

Minä rakastan sinua ikuisesti

ja odotan sinua. Jos hylkäät kutsuni, enkelit, taivaallinen Isä, Pyhä Henki ja minä suremme,.

Jeesus Nasaretilainen, joka olin, olen ja tulen sinua varten.

4

406

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ... näin sanoen: " Et kai sie höpsö nyt tuommoisia usko - aikkuine immeinen."

    • "Rakastan sinua niin paljon, että 2000 vuotta sitten Jerusalemissa annoin kaikkeni ristillä, että sinä eläisit."

      Mutta eihän Jeesus antanut mitään ristillä: hän ei menettänyt elämäänsä, sieluansa tai jumaluuttansa. Ja mikä tahansa rajallinen kärsimys on mitättömän lyhyt ikuisuuteen verrattuna.

      Sitä paitsi koko ristiinnalitseminen oli tarpeetonta näytelmää, sillä kaikkivaltias Jumala olisi voinut sovittaa synnit ilman että hänen täytyi uhrata itsensä itselleen.

      • Aloitus on Jeesuksen puhetta sinulle, kohdista mietteesi suoraan Hänelle.
        Niinhän Hän itse kehottaa, että rohkene lähestyä häntä missä tahansa asiassa.


      • IhanTuristinaTäällä kirjoitti:

        Aloitus on Jeesuksen puhetta sinulle, kohdista mietteesi suoraan Hänelle.
        Niinhän Hän itse kehottaa, että rohkene lähestyä häntä missä tahansa asiassa.

        "Aloitus on Jeesuksen puhetta sinulle"

        Niin. Kyllä minä tajusin että tuo on ikään kuin Jeesuksen suuhun kirjoitettu teksti.

        "kohdista mietteesi suoraan Hänelle.
        Niinhän Hän itse kehottaa, että rohkene lähestyä häntä missä tahansa asiassa."

        Miten tuo mietteiden kohdistaminen Jeesukselle pitää käytännössä tehdä? Vaaditaanko siihen esim. jotain tiettyjä taikasanoja?

        Ilmeisesti et itse usko saavasi Jeesukselta mitään vastausta, koska muutenhan olisit voinut kysyä häneltä ja välittää vastauksen minulle.

        Ja ilmeisesti sinulla ei ole mitään vastaansanomista huomioihini, kun et niitä mitenkään kommentoinut, joten voimme olla yhtä mieltä siitä, että ristiinnaulitseminen oli täysin turhaa teatteria eikä Jeesus uhrannut mitään.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta

      Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä
      Ruoka ja juoma
      69
      2050
    2. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      129
      1396
    3. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      132
      1373
    4. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      143
      1092
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      103
      942
    6. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      354
      880
    7. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      754
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      55
      694
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      50
      673
    10. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      67
      664
    Aihe