Venäjän ja Naton kilpajuoksu alkoi Ukrainassa. Muistuttaa saksan jakoa II- maailmansodan lopulla?

Anonyymi-ap

Stoltenberg: Ukrainaa valmistellaan liittymään Natoon. Ukrainan halki rakennetaan jo Kiovan muuria kovaa vauhtia.

Nato auttaa Ukrainaa valmistautumaan sotilasliittoon liittymiseen, Naton pääsihteeri Jens Stoltenberg sanoi huippukokouksessa.

Niin no. Stoltenperi taitaa olla aika sekasin. Miten Ukraina Natoon vosi mennäkään, jos ei Natolla olisi ovet ammollaan Ukrainan sisään haalausta varten? 😂😉

10

126

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      KOKO MAAILMAN SIVISTYNYT OSA PIAN JAHTAA KOKO VENÄJÄÄ

    • Minkäse mahtaa kun venäjä on heikko ja arvaamaton. Venäjällä ja Ukrainalla on raja, tiesitkö sitä? Ryssän sotavoimat pois Ukrainasta ja ongelma on ratkennut. Ottakoot votkaa ja nähkööt vanjat viinapiruja omian rajojensa sisällä.

      • Anonyymi

        Ei se nyt siltä näytä. Ukrainan Kurski suhmurointi näyttää odotetusti pysähtyneen ja Ukraina menettää Donbassissa lisää maata.


    • Anonyymi

      Lännellä paskat housussa. Ukraina ei pääse Natoon varsinkaan nyt, kun rikkoi sopimukset liittolaistensa kanssa. Kuka haluaa Ukrainan Natoon, joka käyttää saatuja aseita sopimuksen vastaisesti ja hyökkää vailla jörjen häivää edes kysymättä liittolaisiltaan?

      Siis kuka haluaa tuollaista toimijaa, joka vain valehtelee ja myy saatuja aseita Italian mafialle ja muille rikollisliigoille???

      • Anonyymi

        Suomessa, vain häviävän pieni marginaali on kaltaisias PIDÄTYSKYVYTTÖMIÄ reppanoita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomessa, vain häviävän pieni marginaali on kaltaisias PIDÄTYSKYVYTTÖMIÄ reppanoita.

        No se ei haittaa Ukrainassa tai Kurskiissa etulinjassa vaikka lirahtaakin lahkeesta. Nato Tiltun ei kannata hähetä. Kaikkille nato tiltulle käy niin.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kurskin suuri epäonnistuminen, Ukraina myönsi tappion Donetskin linnoituksessa Venäjän armeijan lähestyessä !

      VENÄJÄN ARMEIJA ON VAIN KIVENHEITON PÄÄSSÄ....kuin Hgin lentoasema Hgin keskustasta Pokrovskia, tärkeää neonatsitoimintakeskusta.
      KAUPUNKIA EVAKUOIDAAN - natsit tietävät, että paikka pistetään maan tasalle jos eivät antaudu järjevästi. No Kievin johtonatsit eivät järjellä voi ylpeillä.

      https://www.youtube.com/watch?v=I2BaMzjPWiQ

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      453
      3876
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      318
      1662
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      116
      1486
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      89
      1454
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1388
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      59
      1346
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      50
      1266
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      1204
    9. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      44
      1059
    10. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      33
      1047
    Aihe