kommarit oli ateisteja

sosialismi romahti sentakia kun uskonnot kiellettiin neuvostoliitossa ja muissa itäeuroopan maissa.kommarit oli ateisteja.
3105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Valitettavasti vain Venäläiset oli kommunismin aikana paljon uskovaisempia kuin nykyään.Taistelivat uskonsa avulla omaa poliittista järjestelmäänsä vastaan,nykyään ne on samanlaisia ateistikapitalisteja ku muutki länsimaalaset.Ei globaaliin markkinatalouteen mahdu mitään hengellisiä arvoja.tekis melkein mieli väittää että jumala on kommunisti,saatana kapitalisti.

Äänestä

Money and the power rules...epäjumala se jumalattomuuskin!

Äänestä
  • mitä sanois?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


reksa kirjoitti:

sosialismi romahti sentakia kun uskonnot kiellettiin neuvostoliitossa ja muissa itäeuroopan maissa.kommarit oli ateisteja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu