Yritätkö voitaa takaisin pelatessa menetetyt rahat?

Anonyymi-ap

Miten se sitten kuuluisi pelata jollei kysymyksestä pääteltynä pidä edes yrittää voittaa?

3

409

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00002

      Se pitää vain tajuta mitkä on esim. loton ja eurojackpotin todennäköisyydet korkeimmissa voittoluokissa. Luokat kummassakin pelissä kaikki numerot löytyy wikipediassa kaavoineen. Youtubessa on hyviä matematikka videoita. Jos suoraan sanon, niin aika monella viikosta toiseen pelaavalla jää ns. isot luokat saamatta tai sen kiinnisaamiseen menee vuosikymmenet. Itse olen pelannut niin euroa kuin lottoa samoilla riveillä kauan, ja olen alkanut miettimään ettei päävoitto ole minulle se juttu. Eurossa saa viisi oikein tuloksella jo ihan hyvän tuloksen, lotossa kuusi plus lisä vaatii nykyisellä pelillä myös plussan jonka todennäköisyys on oma juttu. Mutta jokaisella on oma uskonsa, Suomessa on uskonvapaus.

    • Anonyymi00004

      Yritätkö voitaa takaisin PELATESSA menetetyt rahat.
      Yritätkö voitaa takaisin AIJEMMIN menetetyt rahat.

      Turhaa.

      ÄLÄ yritä voitaa takaisin PELATESSA menetetyjä rahoja.
      ÄLÄ yritä voitaa takaisin AIJEMMIN menetettyjä rahoja.

      Turhaa.

      Älä EDES yritä voitaa takaisin PELATESSA menetetyjä rahoja.
      Älä EDES yritä voitaa takaisin AIJEMMIN menetettyjä rahoja.

      Turhaa.

      Sama vihjaava sointu niisssä kaikissa on.

    • Anonyymi00005

      Kyllähän tilastolliseen voittoon on pakko uskoa. Jos itsellä on palautus prosentti 20, niin udeamman vuoden tuloksissa pitää päästä parempaan. Jos nyt pelaa esim. lottoa säännölisesti vitosella, niin mielestäni hyvilläkään kierroksilla ei kannata lyödä 20€ peliin. Vauhdin kiihdytys vain syö todennäköisyytä, eikä iitseasiassa lisää mahdollisuuksia yhtään. Rehellisesti yksi ja viisi suhteessa 20 miljoonaa on aivan yksi sama.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      86
      3600
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      29
      2373
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      141
      2018
    4. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      34
      881
    5. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      44
      811
    6. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      30
      800
    7. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      60
      744
    8. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      4
      734
    9. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      40
      687
    10. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

      Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
      Ikävä
      87
      676
    Aihe