Kuka tahansa olikin

Anonyymi-ap

tai jotka tekivät sen päätöksen kymmenen vuotta sitten kesäkuussa vakituiseen työpaikkaan liittyen, ilmeisesti siitä syystä ettei vanhempi henkilö ymmärtänyt mitään siitä keneen liityi ns. kautta rantain kertominen. Siellä oli ihanat työkaverit ja vaikka hekin esittivät asioita eri tavoilla esittäen, ei siitä ymmärretty mitään. Sekin verotti paljon voimia, koska se oli jokapäiväinen ongelma ettei vaan pystynyt ymmärtämään mitään siitä kenestä oli kyse! Ihan kuin olisi ollut töissä sellaisessa maassa jonka kieltä ei ymmärrä ollenkaan. Se ettei siellä saanut jatkaa töitä, vei mahdollisuuden kiinnostua kenestäkään sellaisesta, josta kauan kerrottiin muualla! Se oli ainoa mahdollisuus voida toteuttaa oma unelma pysyvästä työpaikasta ja siitä että pärjää omillaan! Sen jälkeiset vuodet olivat elämäni rankimpia. Siksi elämääni voi tulevaisuudessa kuulua vain sellainen mies, josta en nyt tiedä vielä juuri mitään! Enkä halua että kukaan kertookaan hänestä, koska haluan itse tutustua häneen ja selvittää onko hän juuri se jonka kanssa haluan loppuelämäni jakaa!

1

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miehen ominaistuoksulla on iso merkitys, joten voi joutua tutustumaan usempaan ikäiseeni mieheen, ennen kuin sopiva löytyy! Mutta hyvää jaksaa etsiä, koska kysymys on yhteisestä tulevaisuudesta jonka toivoisi jatkuvan vielä kauan!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      92
      2462
    2. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      141
      2238
    3. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      2058
    4. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      171
      1560
    5. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      138
      1267
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      193
      888
    7. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      85
      886
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      174
      846
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      451
      796
    10. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      52
      684
    Aihe