Nyt on nähty mihin hölmö media pystyy, jos olisi kyse vaikka ihmisen yliajosta, olisiko näin kova hulabaloo, ei ikinä, mutta jos simpukoita menehtyy tapaturmaisesti alkaa hirveä älämöllö, mihin on kadonnut eettiset ihmismäiset asiat, ei ihmisellä ole enää mitään arvoa, korkeintaan joku riviuutinen muitten seassa, että mä vihaan median viherräksyttäjiä.
SIMPUKKA SYNDROMA
Anonyymi-ap
7
402
Vastaukset
- Anonyymi
Kasvatus menny pieleen ja oikeat arvot nykyihmisellä
- Anonyymi
Eihän ihmisellä varsinkaan vanhuksilla ole enää mitään arvoa verrattuna joihinkin nilviäisiin tai susiin.
- Anonyymi
Kesällä viimeksi oli skuutti onnettomuudesta kaikki sekasin kuukausi kaupalla, muistelen.
Samoin viime viikolla- Anonyymi
Ajoiko ne kraaķkujen päälle niillä skuuteilla vai oliko sekin mätäkuun juttu
- Anonyymi
Raakkujen yliajo maksaa enemmän kuin ihmisen.
- Anonyymi
Näin on
- Anonyymi
Metsään ei voi enää mennä motolla , voi pian ajaa muurahaisen tai myyrän yli, lentäen tehdä metstyöt ja varoa liitokurren papanoita sekä simpukkajokia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1731651
Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä
Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa3361226- 621135
Tappio Rydmanille
Ei pystynyt Wille saamaan tahtonsa läpi. https://www.hs.fi/politiikka/art-2000012093775.html191915- 44868
- 49760
- 68757
Sometähti villisika-Seppo on kuollut
Suomussalmella lemmikkieläimeksi virallisesti hyväksytty villisika Seppo on kuollut. https://yle.fi/a/74-2023244534690- 119654
J-mies, miten voit olla niin varma siitä
että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp79620