En vain pysty nukkumaan, kun ajatukset on siinä, mitä minulla ei ole, eli sinä. Valvon ja valvon, ei tee mieli mennä nukkumaan. Kolkko olo.
Tiedätkö, illalla ottaa koville
Anonyymi-ap
41747
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
Pillulle?
Pidähän sinä lippu aina yhtä korkealla 👍
Pitäisihän se olla jo yhdessä elämässä arkea. :)
Sun arki on mulle vankilaa, mä haluun vaan kaataa gambinaa Heikki Kuula
Onneksi näemme usein vaikka et ole minun 🥰
Vastaus oli kuin kirjoittaisin hänelle.
Haluaisin olla. Sinun.
VKH.
Pääasia että sitä jotenkin sopii
Niin minäkin haluaisin olla sinun. Nyt. Aina.
Vai L?
….😍❤️🔥🫦
Mulla on joka ilta kolkko olo ja jäätävä ikävä ja sitä täällä parun kurkkusuorana itku kurkussa.
Minäkin kurkkua vähän kakaisin, maltilla toki
Tai miten tykätään tai jos vaikka ei, oliivi tai ananas sama se on maku
Tiedän tunteen. Saisinpa kietaista käsivarteni hänen ympärilleen... 😞
Illat on raskaita varmasti monelle muillekin. Tuo "kolkko olo", kuvasi hyvin omaa pidempiaikaista olotilaa iltaisin. Ei sinne tyhjään sänkyyn ole aina niin mukava kömpiä, ilta toisensa jälkeen. Jotain todellakin puuttuu.
Nukun oikein makoisasti. Oli oikeastaan hyvä kun käskit häipymään.
Just palstagubbe just näin, konflikti illassa pitää mulkut loitolla
Elättimies on nolo.
Menee mielenkiinto.
Anna pankkikortti. 😂
Niin nukun minäkin, ilman aiheuttamaasi mielipahaa, kun et osannut päättää mitä haluat. En kirjoittanut aloitusta, mutta luen kyllä näitä.
Olet itsekäs, epäkypsä, ja käytät ihmisiä pönkittämään tyhjyydentunnettasi. Silti nukut yösi hyvin? Niinpä tietysti, ei omatuntoa...
Nukut si kun väsyttää jos ei ole töitä joihin on pakko mennä paikalle palkan saadakseen
No hyi voiko näin olla?
Yritä levätä, tarviit unta <3 , mutta pystyn samaistuun.
Unilääkettä. Ei tässä yössä taida olla enempää tehtävissä.
Voi sitä esim jonkun sammakonkurnutusvideon laittaa taustalle jos siltä tuntuu
Ajattele joku muu siihen tilalle. Ei hän ole niin ainutkertainen tai laske lampaita
Aika tosi monella on yksi suuri rakkaus, vaikka taipuukin lopulta parisuhteeseen toisen kanssa, koska ei halua olla yksin. Siksi myöskään pparisuhde ei välttämättä toimi hyvin ja tuntuu pitkästyttävältä.
Toi on ihan paskapuhetta. Jos parisuhteeseen aletaan niin kyllä sen saa toimimaan jos vain tahtoa on eikä ole perustavanlaatuisia ongelmia taustalla. Jos menee toisen kanssa parisuhteeseen vaan koska ei haluu olla yksin, on automaattisesti keskustelun paikka.
Toinen asia on se että parisuhde on tahtotila. Se että olet parisuhteessa vaikka et tahtoisi, on toiselle osapuolelle todella väärin, ellette ole keskustelleet asiasta.
Täysin käsittämätöntä olla toisen kanssa vain kun "ei halua olla yksin". On kyllä ihan väärät motiivit taustalla siinä vaiheessa.
Aplodeja tuosta! 👏🏽👏🏽👏🏽
Noh, exäni toimi näin. Valitti, että mitä jos hän jää meidän eron jälkeen yksin, eikä löydä ketään uutta. Uusi löytyi hetkessä. Heti ensimmäinen, joka näytti mielenkiintoa. Menivät naimisiin pikapikaa. Ajatteli varmaan, että nyt ei lähde nainen niin helpolla, kun ollaan naimisissa.
Tahto parisuhteeseen on huono lähtökohta alunperinkään. Itse en ala. Täytyy olla rakastunut tuohon henkilöön. Ei parisuhde voi olla mitään työtä alusta loppuun. Alussa pitää olla rakastumisen huumaa, joka ajan kanssa muuttuu, mutta on syvää kiintymystä toista kohtaan.
Olet vapaa pitämään parisuhteesi ja tahtotilasi. Itse alan parisuhteeseen vain syystä, että olen todella kiintynyt / rakastunut henkilöön. En lähde kokeilemaan, josko vuosien varrella jotain tuntemuksia heräisi.
Sapuska ja YouTube videot auttaa monesti
Hahahhaahaa. Nyt on mun vuoro nauraa päin naamaa! 🖕
Sama tunne täällä on.
Mut minkäs sille voi kun ei toinen halunnut.
Olis kyllä kiva kun sais nukuttua.
Hmmm...
Sinulla sama?
Älä nyt aloita taas tätä souvia, souvari
Se on hyvä että on tunteita, ne auttaa jaksamaan. Nukkumaan laitto on ikävää yksin. Voihan sitä kuvitella kaikkea. Aina on tilaa yhdelle, joka käyttää Rexonaa. m>n
Minä käytän Dovea. Iho ei kestä Rexonaa.
sivusta
No hyvä, mutta ajattele miten kauan on aikaa tuostakin mainoslauseesta. Se oli tehty linja-autossa, joka oli ennestään jo täynnä. m>n
VKH
Haluan, että keskittyisit siihen, mitä sinulla on nyt. Haikailu muiden perään ei vie mihinkään, koska et halua muutoksia. Et voi siis saada muuta, jos pidät kiinni nykyisestä.
Ja sinä tiedät ettei ole jo muutos tapahtunut?
VKH
En tiedä mitään. Huutelen tyhjyyteen.