Putin ei käännytä

Anonyymi-ap

Putin tarjoaa nyt ”turva­paikkaa” suomalaisille eikä edes venäjää tarvitse osata.

Joko suomalaisia on juossut Putinin helmoihin?

16

195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persujen kannattaa siirtyä suurin joukoin venäjälle turvaan. Ovathan persut huutaneet vuosikausia kitalaki punaisena, ettei Suomi ole enää turvallinen maa asua ja elää. Putin ottaa persutoverit rakkaudella vastaan.

    • Anonyymi

      Venäjällä on valmiuna persuille sopiva arwoympäristö.

      • Anonyymi

        Dosetti Backmän, Jaanus Putkonen, jne.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Dosetti Backmän, Jaanus Putkonen, jne.

        Fennomaa people!


    • Anonyymi

      Idän ihmemaahan on ennenkin lähtenyt suomalaisia paremman ja oikeudenmukaisemman elämän toivossa.

      Nytkin on tubettajia, jotka kovasti kehuvat Venäjää ja parjaavat Suomea. Siitä joukosta luulisi lähtijöitä löytyvän.

    • Anonyymi

      Venäjällä haisee ja venäläiset haisee ja venäläiset haisee. Ei siellä viihdy ketään länsimaalainen. Hajuun ei totu

    • Anonyymi

      Hyvä että perskokkareilla on turvapaikka Venäjällä.

      • Anonyymi

        Ajatellaanpas hypoteettisesti. Jos Suomen kansa alkaisi tappelemaan keskenään "niin maan perusteellisesti", niin kummallekohan poliittisen kentän puoliskolle Venäjä olisi turvapaikka nykyään? Minä veikkaan, että jos vasen puolisko joutuisi ottamaan jalat alleen, niin he pakenesivat kyllä ennemmin etelän tai lännen suuntaan kuin itään. Itään pakeneminen olisi heille takuuvarma itsemurhareissu, juostessaan kansalliskonservatiivisen oikeistodiktaattorin tontille.

        Joten ketkä olisivat Venäjällä turvassa?


      • Anonyymi

        Kansan kosto tulee olemaan hirveä perskokkareille maamme tuhoamisesta joten turvapaikat ovat heille vielä tarpeen.


    • Anonyymi

      Bätmän Johan on juuhan ja Paavä jo Väyrynen menivät menivät sinne suuntaan, samoin lähellä keskustaa oleva pulla-ossi joka oli VKK ehdokas Inkeroisista.

      • Anonyymi

        Purralaisten Sinimusta mörköooppera ilveilynäytelminen ja leikkauksiin ajaa ihmiset pian itärajan yli äiti venäjän syliin?


    • Anonyymi

      Lähetetään Halla-aho neuvottelemaan Moskovaan.

    • Anonyymi

      Ano Turtiainen avasi jo tilinkin Venäläispankkiin.

    • Anonyymi

      Kokkareiden ruplajengi ei ole russofobista eikä Presidentti Stubb.

      • Anonyymi

        Muistellaan vuotta 2015.

        "Pääministeri Alexander Stubbin (kok.) mielestä keskustelu energiayhtiö Fennovoiman ydinvoimalahankkeesta on lähtenyt osittain väärille raiteille.

        Stubbin mukaan keskustelussa on korostunut liikaa hankkeessa mukana olevan venäläisyhtiön Rosatomin rooli. Stubbin mielestä päätöksessä on kyse vain energiasta.

        – Se, joka minua eniten häiritsee tässä keskustelussa, on tietty asenteellisuus, jopa russofobia, joka ilmenee muutamissa puheenvuoroissa. Se tulee nimenomaan sitä kautta, että yritetään lietsoa Venäjä-pelkoa energiapoliittiseen ratkaisuun. Tässä kannattaa puhua energiasta energiana, Stubb sanoi tiistaina eduskunnan lähetekeskustelussa.

        Muun muassa vihreiden kansanedustaja Oras Tynkkynen nosti esiin Rosatomin kytkökset Venäjän hallintoon."


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      289
      8244
    2. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      194
      4457
    3. Olen väsynyt tähän

      En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy
      Ikävä
      30
      2727
    4. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      190
      2563
    5. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      105
      2153
    6. Olenko mies sinun mielestä outo?

      Saat vastata rehellisesti.
      Ikävä
      51
      1696
    7. Millasia unelmia sulla on?

      onko unelmia...?
      Ikävä
      58
      1648
    8. Maailman laiskin eläin: persu

      Persu ei ole eläessään laittanut rikkaa ristiin itsensä elättämiseen. Luonnossa tuollainen ei olisi mahdollista, mutta s
      Maailman menoa
      19
      1541
    9. Minneapolisin tapauksesta hyvä video

      Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh
      Maailman menoa
      343
      1303
    10. Miten usein toivot

      Tai olet toivonut että olisimme lähekkäin vai toivotko ollenkaan?
      Ikävä
      168
      1288
    Aihe