Putin ei käännytä

Anonyymi-ap

Putin tarjoaa nyt ”turva­paikkaa” suomalaisille eikä edes venäjää tarvitse osata.

Joko suomalaisia on juossut Putinin helmoihin?

16

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persujen kannattaa siirtyä suurin joukoin venäjälle turvaan. Ovathan persut huutaneet vuosikausia kitalaki punaisena, ettei Suomi ole enää turvallinen maa asua ja elää. Putin ottaa persutoverit rakkaudella vastaan.

    • Anonyymi

      Venäjällä on valmiuna persuille sopiva arwoympäristö.

      • Anonyymi

        Dosetti Backmän, Jaanus Putkonen, jne.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Dosetti Backmän, Jaanus Putkonen, jne.

        Fennomaa people!


    • Anonyymi

      Idän ihmemaahan on ennenkin lähtenyt suomalaisia paremman ja oikeudenmukaisemman elämän toivossa.

      Nytkin on tubettajia, jotka kovasti kehuvat Venäjää ja parjaavat Suomea. Siitä joukosta luulisi lähtijöitä löytyvän.

    • Anonyymi

      Venäjällä haisee ja venäläiset haisee ja venäläiset haisee. Ei siellä viihdy ketään länsimaalainen. Hajuun ei totu

    • Anonyymi

      Hyvä että perskokkareilla on turvapaikka Venäjällä.

      • Anonyymi

        Ajatellaanpas hypoteettisesti. Jos Suomen kansa alkaisi tappelemaan keskenään "niin maan perusteellisesti", niin kummallekohan poliittisen kentän puoliskolle Venäjä olisi turvapaikka nykyään? Minä veikkaan, että jos vasen puolisko joutuisi ottamaan jalat alleen, niin he pakenesivat kyllä ennemmin etelän tai lännen suuntaan kuin itään. Itään pakeneminen olisi heille takuuvarma itsemurhareissu, juostessaan kansalliskonservatiivisen oikeistodiktaattorin tontille.

        Joten ketkä olisivat Venäjällä turvassa?


      • Anonyymi

        Kansan kosto tulee olemaan hirveä perskokkareille maamme tuhoamisesta joten turvapaikat ovat heille vielä tarpeen.


    • Anonyymi

      Bätmän Johan on juuhan ja Paavä jo Väyrynen menivät menivät sinne suuntaan, samoin lähellä keskustaa oleva pulla-ossi joka oli VKK ehdokas Inkeroisista.

      • Anonyymi

        Purralaisten Sinimusta mörköooppera ilveilynäytelminen ja leikkauksiin ajaa ihmiset pian itärajan yli äiti venäjän syliin?


    • Anonyymi

      Lähetetään Halla-aho neuvottelemaan Moskovaan.

    • Anonyymi

      Ano Turtiainen avasi jo tilinkin Venäläispankkiin.

    • Anonyymi

      Kokkareiden ruplajengi ei ole russofobista eikä Presidentti Stubb.

      • Anonyymi

        Muistellaan vuotta 2015.

        "Pääministeri Alexander Stubbin (kok.) mielestä keskustelu energiayhtiö Fennovoiman ydinvoimalahankkeesta on lähtenyt osittain väärille raiteille.

        Stubbin mukaan keskustelussa on korostunut liikaa hankkeessa mukana olevan venäläisyhtiön Rosatomin rooli. Stubbin mielestä päätöksessä on kyse vain energiasta.

        – Se, joka minua eniten häiritsee tässä keskustelussa, on tietty asenteellisuus, jopa russofobia, joka ilmenee muutamissa puheenvuoroissa. Se tulee nimenomaan sitä kautta, että yritetään lietsoa Venäjä-pelkoa energiapoliittiseen ratkaisuun. Tässä kannattaa puhua energiasta energiana, Stubb sanoi tiistaina eduskunnan lähetekeskustelussa.

        Muun muassa vihreiden kansanedustaja Oras Tynkkynen nosti esiin Rosatomin kytkökset Venäjän hallintoon."


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      228
      21025
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      99
      4239
    3. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      83
      2988
    4. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      53
      2214
    5. Temutatko ?

      Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?
      60 plus
      198
      1868
    6. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      289
      1642
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      137
      1595
    8. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      73
      1571
    9. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      169
      1509
    10. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1403
    Aihe