Putin ei käännytä

Anonyymi-ap

Putin tarjoaa nyt ”turva­paikkaa” suomalaisille eikä edes venäjää tarvitse osata.

Joko suomalaisia on juossut Putinin helmoihin?

16

225

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persujen kannattaa siirtyä suurin joukoin venäjälle turvaan. Ovathan persut huutaneet vuosikausia kitalaki punaisena, ettei Suomi ole enää turvallinen maa asua ja elää. Putin ottaa persutoverit rakkaudella vastaan.

    • Anonyymi

      Venäjällä on valmiuna persuille sopiva arwoympäristö.

      • Anonyymi

        Dosetti Backmän, Jaanus Putkonen, jne.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Dosetti Backmän, Jaanus Putkonen, jne.

        Fennomaa people!


    • Anonyymi

      Idän ihmemaahan on ennenkin lähtenyt suomalaisia paremman ja oikeudenmukaisemman elämän toivossa.

      Nytkin on tubettajia, jotka kovasti kehuvat Venäjää ja parjaavat Suomea. Siitä joukosta luulisi lähtijöitä löytyvän.

    • Anonyymi

      Venäjällä haisee ja venäläiset haisee ja venäläiset haisee. Ei siellä viihdy ketään länsimaalainen. Hajuun ei totu

    • Anonyymi

      Hyvä että perskokkareilla on turvapaikka Venäjällä.

      • Anonyymi

        Ajatellaanpas hypoteettisesti. Jos Suomen kansa alkaisi tappelemaan keskenään "niin maan perusteellisesti", niin kummallekohan poliittisen kentän puoliskolle Venäjä olisi turvapaikka nykyään? Minä veikkaan, että jos vasen puolisko joutuisi ottamaan jalat alleen, niin he pakenesivat kyllä ennemmin etelän tai lännen suuntaan kuin itään. Itään pakeneminen olisi heille takuuvarma itsemurhareissu, juostessaan kansalliskonservatiivisen oikeistodiktaattorin tontille.

        Joten ketkä olisivat Venäjällä turvassa?


      • Anonyymi

        Kansan kosto tulee olemaan hirveä perskokkareille maamme tuhoamisesta joten turvapaikat ovat heille vielä tarpeen.


    • Anonyymi

      Bätmän Johan on juuhan ja Paavä jo Väyrynen menivät menivät sinne suuntaan, samoin lähellä keskustaa oleva pulla-ossi joka oli VKK ehdokas Inkeroisista.

      • Anonyymi

        Purralaisten Sinimusta mörköooppera ilveilynäytelminen ja leikkauksiin ajaa ihmiset pian itärajan yli äiti venäjän syliin?


    • Anonyymi

      Lähetetään Halla-aho neuvottelemaan Moskovaan.

    • Anonyymi

      Ano Turtiainen avasi jo tilinkin Venäläispankkiin.

    • Anonyymi

      Kokkareiden ruplajengi ei ole russofobista eikä Presidentti Stubb.

      • Anonyymi

        Muistellaan vuotta 2015.

        "Pääministeri Alexander Stubbin (kok.) mielestä keskustelu energiayhtiö Fennovoiman ydinvoimalahankkeesta on lähtenyt osittain väärille raiteille.

        Stubbin mukaan keskustelussa on korostunut liikaa hankkeessa mukana olevan venäläisyhtiön Rosatomin rooli. Stubbin mielestä päätöksessä on kyse vain energiasta.

        – Se, joka minua eniten häiritsee tässä keskustelussa, on tietty asenteellisuus, jopa russofobia, joka ilmenee muutamissa puheenvuoroissa. Se tulee nimenomaan sitä kautta, että yritetään lietsoa Venäjä-pelkoa energiapoliittiseen ratkaisuun. Tässä kannattaa puhua energiasta energiana, Stubb sanoi tiistaina eduskunnan lähetekeskustelussa.

        Muun muassa vihreiden kansanedustaja Oras Tynkkynen nosti esiin Rosatomin kytkökset Venäjän hallintoon."


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      109
      2710
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1724
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      15
      1710
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      261
      1591
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      9
      1552
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      26
      1256
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      26
      1135
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1052
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1022
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      81
      1015
    Aihe