Yrittääkö Särkänniemi tulla joksikin Suomen disneylandiksi? Mustanlahden satama-alueen yli rakennetaan kaksihaarainen silta. Ja satama-alueen peränurkkaan hotelli ja ties mitä muuta.
Suuruudenhulluutta
6
202
Vastaukset
- Anonyymi
Sataman perinteinen miljöö tuhotaan täysin eikä mikään viranomainen puutu asiaan. Valittaminenkin lienee taas turhaa.
- Anonyymi00005
Ahneita kapitalisteja ei miljööt kiinnosta.
- Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Ahneita kapitalisteja ei miljööt kiinnosta.
Kommunistit ne vasta egoisteja ja hedonisteja nykyään ovatkin
- Anonyymi00003
Ihmeellinen asiakasvirtatutkimus pääportista. Ainakin itse menisin mieluummin sisään parkkipaikan tasolta kuin kiipeämällä ensin mäen päälle. No, parkkipaikat on tietysti myös mäessä, joten siltä sitten on ehkä helpompi mennä yläkautta huvipuistoon. Silta on alunperinkin ihan väärässä paikassa kaupungista kävellen tuljoita ajatellen. No huonosti kai meneekin.
- Anonyymi00004
Ja Ilmari Nurmista ei pitäisi päästää sorkkimaan yritysasioita.
- Anonyymi00007
Kokoomuslaiset täysin harhaisia. Luulevat olevansa jossain USA:ssa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2313011Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1972646Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1121253Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1411208Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2991119- 701108
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3721091Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831065Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a211005Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin8833