Pari vuotta sitten huonekaluliike lopetti. Nyt lopettaa sitten rakennustarvikekin.
Onko Viiala ihan kuoleva kylä?
Viiala näivettyy?
13
880
Vastaukset
- Anonyymi
On ollut jo hyvin pitkään.
- Anonyymi
No voi perkele, mistäs Vesilahtelaisetkin nyt lautansa käy ostamassa, kun raksatarvike lopettaa.
- Anonyymi
Ja sohvansa...
- Anonyymi
Narvan raudasta
- Anonyymi
Kyllä on. Saisi lähijunatkin jättää välistä Viialan aseman, niin ei menisi turhaa aikaa pysähtyessä. Viiala on turha paikka jossa asuu vieläkin turhempia tyyppejä.
- Anonyymi
Onko Katafori vielä pystyssä, pitäisi ostaa mopoon ketjut?
- Anonyymi
Suomi näivettyy. Petosjytky..
- Anonyymi
Terveydenhoito Petosjytkytetään alas..
- Anonyymi
Joskus Viialassa taisi olla 3 grillikioskiakin ja kauppa kävi. Nyt ei ole kun se 1 ja ei iltaisin auki .
- Anonyymi
Koska tuolla muka iltaisin auki oleva grillikioski on ollut? Nykyään pitää lähteä toijalaan jos illalla grilliruokaa haluaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koska tuolla muka iltaisin auki oleva grillikioski on ollut? Nykyään pitää lähteä toijalaan jos illalla grilliruokaa haluaa.
80-90 luvulla ainakin , voi olla että- sitäkin ennen ,mutta en silloin käynyt vielä niissä.
- Anonyymi
Viialassa ei ole mitään. Ihmisetkin tyhmiä ja tympeitä.
- Anonyymi
Tyypillinen Viialalainen kuvittelee olevansa Amerikkalainen, vaikkei olisi sahansuota pitemmällä käynyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä992045Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2891854Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3221667Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2031546- 301153
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941093Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht891057- 511037
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤631032- 581018