Riikka-Petteri hoitaa

Anonyymi-ap

Onnistuuko tältä hallitukselta mikään? Muu kuin tunarointi? Kannattaisiko niitä asiantuntijoita joskus kuunnella eikä ihan peltokankaina koheltaa?
https://yle.fi/a/74-20106821

24

235

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        kremlin trolli jota vtuttaa kun ps pisti itärajan kiinni putinin mamuille


      • Anonyymi

        kremlin trolli taas massapostaa arkistoistaan vassaripropagandaa.


      • Anonyymi

        Noiko on elämä päin helvettiä 😩😩😩


      • Anonyymi

        "Rajalaki ei ratkaise ongelmaa, vaan tuo joukon uusia

        Perustuslaki on Suomen oikeusvaltion ja turvallisuuden kivijalka. Jos siihen tehdään poikkeus, syiden olisi oltava todella uskottavia ja varmasti toimivia."


      • Anonyymi

        Mutta eihän tässä ole kysymys maahanmuuttajien asemasta, vaan alkoholipolitiikasta.


    • Anonyymi

      pirtua tilkka mehuun ja myyntiin ?

    • Anonyymi

      Hallituksen johdossa on jotain pahasti vialla.

      • Anonyymi

        Vian ei tarvitse olla iso ollakseen haitallinen, kun se on päässä. Kuten orpopurralla.


      • Anonyymi

        osa orpon leikkauksista ampuu yli ongelmana niissä se, että ne ei laske kokoomuksen kannatusta vaan persujen koska ne kohdistuu persujen kannattajiin ei kokoomuksen kannattajiin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        osa orpon leikkauksista ampuu yli ongelmana niissä se, että ne ei laske kokoomuksen kannatusta vaan persujen koska ne kohdistuu persujen kannattajiin ei kokoomuksen kannattajiin.

        Orpon leikkaukset sopii Orpon ja kokoomuksen kannattajille. Mutta persut teki sen tempun, että esittivät aivan muuta ennen vaaleja kuin todellisuudessa ovat. Se uppoaa typeryksiin. Mutta ei kaikki persuja kannattaneetkaan niin tyhmiä ole, että kannattaisivat puoluetta edelleen, kun ps taas näytti, että se myy vain persettä ja vielä pahemmin kuin Soinin aikana.
        Ps on kokoomuksen pönköpuolue, merkittävä osa kannattajista ei sitä halunnut eikkä uskonut niin käyvän kun Purra puhui paskaa minkä ehti ennen vaaleja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vian ei tarvitse olla iso ollakseen haitallinen, kun se on päässä. Kuten orpopurralla.

        Ja sinusta sen huomaa vintti pimeänä😀😀😀


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja sinusta sen huomaa vintti pimeänä😀😀😀

        Kiinnostuksesi minuun on kiusallista.


    • Anonyymi

      Kyllä tältä hallitukselta onnistuu... nimittäin valehtelu. Ja onnistuu todella hyvin.

      • Anonyymi

        Niin sinultakin valehtelu sujuu


    • Anonyymi

      Suomessa niitä asiantuntijoita riittää joka lähtöön 😀😀😀😀

      • Anonyymi

        Ja vielä enemmän niitä, jotka luulee olevansa joka alan asiantuntijoita, jotka tietää asiat etu- ja takakäteen.


        :D


    • Anonyymi

      Joku kenttäpersu "tietää" tuonkin linkin takaa löytyvän asian varmasti paremmin kuin oikeusoppineet arvioivat. Ne on niin besserwissereitä.

      • Anonyymi

        Persu tuulee mieluummin kuin tietää.


    • Anonyymi

      Heh, heh. Mikä on kun ei taidot riitä, mikä on kun ei onnistu? Tämä hallitus on täysin osaamaton ja kyvytön. Tuosta alkoholilaista moni varoitteli. Mutta pieleen meni niin kuin muutkin asiat tältä hallitukselta.

    • Anonyymi

      Mutta mites alkoholipolitiikka liittyy maahanmuuttajiin?

    Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      38
      5406
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      294
      5235
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      64
      4539
    4. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      69
      2455
    5. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

      Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
      Köyhyys
      48
      1890
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      30
      1845
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      26
      1800
    8. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      16
      1742
    9. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      81
      1735
    10. Oon kyllä välillä ollut susta

      Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
      Ikävä
      105
      1516
    Aihe