Riikka-Petteri hoitaa

Anonyymi-ap

Onnistuuko tältä hallitukselta mikään? Muu kuin tunarointi? Kannattaisiko niitä asiantuntijoita joskus kuunnella eikä ihan peltokankaina koheltaa?
https://yle.fi/a/74-20106821

24

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        kremlin trolli jota vtuttaa kun ps pisti itärajan kiinni putinin mamuille


      • Anonyymi

        kremlin trolli taas massapostaa arkistoistaan vassaripropagandaa.


      • Anonyymi

        Noiko on elämä päin helvettiä 😩😩😩


      • Anonyymi

        "Rajalaki ei ratkaise ongelmaa, vaan tuo joukon uusia

        Perustuslaki on Suomen oikeusvaltion ja turvallisuuden kivijalka. Jos siihen tehdään poikkeus, syiden olisi oltava todella uskottavia ja varmasti toimivia."


      • Anonyymi

        Mutta eihän tässä ole kysymys maahanmuuttajien asemasta, vaan alkoholipolitiikasta.


    • Anonyymi

      pirtua tilkka mehuun ja myyntiin ?

    • Anonyymi

      Hallituksen johdossa on jotain pahasti vialla.

      • Anonyymi

        Vian ei tarvitse olla iso ollakseen haitallinen, kun se on päässä. Kuten orpopurralla.


      • Anonyymi

        osa orpon leikkauksista ampuu yli ongelmana niissä se, että ne ei laske kokoomuksen kannatusta vaan persujen koska ne kohdistuu persujen kannattajiin ei kokoomuksen kannattajiin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        osa orpon leikkauksista ampuu yli ongelmana niissä se, että ne ei laske kokoomuksen kannatusta vaan persujen koska ne kohdistuu persujen kannattajiin ei kokoomuksen kannattajiin.

        Orpon leikkaukset sopii Orpon ja kokoomuksen kannattajille. Mutta persut teki sen tempun, että esittivät aivan muuta ennen vaaleja kuin todellisuudessa ovat. Se uppoaa typeryksiin. Mutta ei kaikki persuja kannattaneetkaan niin tyhmiä ole, että kannattaisivat puoluetta edelleen, kun ps taas näytti, että se myy vain persettä ja vielä pahemmin kuin Soinin aikana.
        Ps on kokoomuksen pönköpuolue, merkittävä osa kannattajista ei sitä halunnut eikkä uskonut niin käyvän kun Purra puhui paskaa minkä ehti ennen vaaleja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vian ei tarvitse olla iso ollakseen haitallinen, kun se on päässä. Kuten orpopurralla.

        Ja sinusta sen huomaa vintti pimeänä😀😀😀


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja sinusta sen huomaa vintti pimeänä😀😀😀

        Kiinnostuksesi minuun on kiusallista.


    • Anonyymi

      Kyllä tältä hallitukselta onnistuu... nimittäin valehtelu. Ja onnistuu todella hyvin.

      • Anonyymi

        Niin sinultakin valehtelu sujuu


    • Anonyymi

      Suomessa niitä asiantuntijoita riittää joka lähtöön 😀😀😀😀

      • Anonyymi

        Ja vielä enemmän niitä, jotka luulee olevansa joka alan asiantuntijoita, jotka tietää asiat etu- ja takakäteen.


        :D


    • Anonyymi

      Joku kenttäpersu "tietää" tuonkin linkin takaa löytyvän asian varmasti paremmin kuin oikeusoppineet arvioivat. Ne on niin besserwissereitä.

      • Anonyymi

        Persu tuulee mieluummin kuin tietää.


    • Anonyymi

      Heh, heh. Mikä on kun ei taidot riitä, mikä on kun ei onnistu? Tämä hallitus on täysin osaamaton ja kyvytön. Tuosta alkoholilaista moni varoitteli. Mutta pieleen meni niin kuin muutkin asiat tältä hallitukselta.

    • Anonyymi

      Mutta mites alkoholipolitiikka liittyy maahanmuuttajiin?

    Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      225
      4910
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      49
      3311
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      36
      2975
    4. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      84
      2953
    5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      61
      2842
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      90
      2675
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      14
      2391
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      103
      2207
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      150
      1568
    10. Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä

      Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn
      Haapavesi
      9
      1250
    Aihe