https://demokraatti.fi/ei-heijastele-hallituksen-paatoksia-nain-sdpn-razmyar-perkaa-ulkoministeri-valtosen-puheen
Razmyar odottaakin ulkoministeriltä suunnitelmaa järjestöjen toiminnan jatkamiselle ja organisoinnille. Hän muistuttaa hallituksen leikkaavan ulkopolitiikan saralla toimivien järjestöjen tuen lähes kokonaan. Se tarkoittaa muun muassa rauhanjärjestöjen sekä ihmisoikeusjärjestöjen toiminnan loppumista nykyisessä muodossaan ja pahimmillaan jopa toiminnan alasajoa, Razmyar toteaa.
PS. eikö me ihmiset tästä äänestetty Nasima?
Razmyar odottaakin ulkoministeriltä suunnitelmaa järjestöjen toiminnan jatkamiselle ja organisoinnille. Hän muistuttaa hallituksen leikkaavan ulkopolitiikan saralla toimivien järjestöjen tuen lähes kokonaan. Se tarkoittaa muun muassa rauhanjärjestöjen sekä ihmisoikeusjärjestöjen toiminnan loppumista nykyisessä muodossaan ja pahimmillaan jopa toiminnan alasajoa, Razmyar toteaa.
PS. eikö me ihmiset tästä äänestetty Nasima?
Vastaukset 18
Vanhimmat
sdp tais nyt nostaa valtaan väärän ihmisen...PS lienee saa lisää kannattajia demarileiristä
islam ei kuulu suomeen
Kuka petospersuja lähtisi enää tukemaan? Höpö höpö!
Sosialisti demokraatit Nasima mukaan lukien ovat yhteiskunnan surma sillä he eivät osaa laskea, saatikka ymmärtää talouden lakeja. Luulisi tyhmemmänkin ymmärtävän, jotta menot on aina mitoitettava tulojen mukaan siten, että tuloista aina jää osa pahan päivän varalle ja niitähän me olemme taas saaneet kokea. Sosialistia ei pidä päästää päättäviin paikkoihin, koska eivät osaa laskea!
Kyllä ne ovat hyvätuloisia rikkaita jotka isoimmat velat pankeista ottavat.
Jolloin velat on miljoonia kun konkurssi kolistelee nurkkalautoja.
Pieni- ja keskituloiset eivät sellaisia lainasummia pankeilta saa, sillä vakuudet ei riitä, eikä riskienhallinta.
Rikkaat, keitä ja mitä ne sitten ovatkaan, ottavat yleensä velkaa tuottaviin investointeihin. Harva heistä ottaa mihinkään jokapäiväiseen!
älä viitti mainos moktar gubta
Monesti se tuottavainvestointi muuttuu tuottamattomaksi jolloin konkurssi niittää satoa.
Joten virhearviointi mikä virhearviointi, myös sillä rikkaalla.
Tai sitten ei taidot riitä.
Miksi et käytä nikkiäsi muuhun kuin allekirjoitukseen?
Mikä on rikas? Ihminen kaiketi joten hän tekee virheitä kuten ihmiset yleensä. Kuvaamassasi tapauksessa hän on kuitenkin jakanut yleiseen käyttöön osan rikkauksistaan, joten ei kannata valittaa!
Eikös se työntekijä myös ole ihminen vaikka ammattiliittoon kuuluisi koska elämä on epävarmaa?
Osallistuu lujasti myös yhteiskunnan rakentamiseen työnteolla ja veroja maksaen.
Onhan ay orja myös ihminen, siitä ei ole epäilystäkään. Häneen vain ei työnantaja voi luottaa koska ay pakottaa kuuntelemaan komentojaan ja vaikka menemään lakkoon vaikka töitä olisi tehtäväksi asti. Nuo asiat pitää itse hoitaa työnantajan ja työntekijän välillä. Nytkin alkuvuodesta ay mafia alkoi sodan hallitusta vastaan sotalakoillaan ja se on jo täydellistä tyhmyyttä sekä demokratian kaadon yritystä.
Ay mafia ei edes rakenne yhteiskuntaa koska ei maksa verojakaan, ei tuotakaan muuta kuin harmeja yhteiskunnan näkövinkkelistä, kuten työttömyyttä lakkojen lisäksi!
Minä en kuulunut ay orjiin koskaan vaan hoidin itse asiani työnantajieni kanssa, enkä ainakaan hävinnyt siinä mitään. noin 40 työvuoteni aikana olin omasta syystäni työtön noin 3 viikkoa ja senkin täysin omalla kustannuksellani!
sdp kommunisti
sdp- Terijoen hallitus
sdp- Soviet Union
Moktar gubta
kuin lasten ohjelman noita-akka
Razistmayer
moktar gubta nasiama
äänestän uudestaan PS