Väistämisvelvollisuus muuttunut

Anonyymi-ap

Haukkakaarron ja kokkokankaantien risteyksessä on väistämisvelvollisuus muuttunut. Tätä taksinkuljettaja ei huomannut. Hän oli ajaa minun autoni kylkeen. Minulla oli etuajo-oikeus.

5

410

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Semmoisia ne taksisuharit on 🙂

      • Anonyymi

        Niin ovat ja tämä kaveri kehtasi vielä väittää, että minun olisi kuulunut väistää häntä.


    • Anonyymi

      Tämä risteys on ihan sekaisin. Kukaan Kokkokankaantietä risteykseen tuleva ei noteeraa kärkikolmiota millään tavalla. Kyllä sieltä auton saa jylkeen, jos yrittää etuajo-oikeutettua suuntaa risteykseen. Auton kanssa selviää peltitöillä, mopon ja mönkijän kuskille lkäy huonommin.

      • Anonyymi

        Huh mikä willin lännen meininki? Kyllä vanahasa kirtonkyläsä iiiihanan rauhallista onnii. 💤


    • Anonyymi

      Eilen mies meinasi ajaa maastoautolla tässä risteyksessä kärkikolmion takaa kännykkä korvalla autoni kylkeen. Jututin miestä ja sanoin että minulla on etuajo-oikeus. Hän tuumasi vaan että niinkö on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS - Tapani Kansa kuoli leikkauspöydälle!

      Puoliso kertoo Tapani Kansan viimeisistä hetkistä – kuoli leikkauspöydälle – Hänelle tuli kovia kipuja alavatsaan. Yhtä
      Maailman menoa
      459
      6307
    2. Sofian hieno auto

      Seiskassa on juttua Sofian instassa olleesta kalliista ökyautosta. Jutussa kerrotaan Sofian ajavan autoaan, siis : onko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      205
      2690
    3. Kaivatulla on asiaa

      kirjoita asiasi kaivatulle tähän ketjuun
      Ikävä
      166
      2101
    4. Eihän asia minulle kuulu...mutta

      Ketä sinä mies odotat?
      Ikävä
      91
      1729
    5. Hannu Karpo

      Kiitos sinulle kun lausuit lopuksi vielä painavaa asiaa terveydenhuollosta. Tästä me kärsimme joka päivä. Kipuja on mutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      1408
    6. Lapsiporno sallittava sanoo persuehdokas

      Kyllä, luit oikein. Vaaleissa ehdolla oleva persu haluaa sallia lapsipornoa: https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/932
      Perussuomalaiset
      180
      1221
    7. Se vaan on faktaa että kepun ehdokas Sami Mäkinen poistettiin riparilta isosena

      Miksi yritettiin vaieta? Tapauksesta jo ainakin kaksi tai kolme viikkoa. Sami Mäkinen on kuntavaaliehdokas ja tällainen
      Haapavesi
      37
      1213
    8. Keksitkö mies

      mistä biisistä tulee sä ja mä mieleen?
      Ikävä
      106
      1157
    9. Ihanaa aurinkoista

      Huomenta päivää tiistaina. 🌞☺️ Kesän kukkasia odotellessa 💛🌱
      Ikävä
      330
      1052
    10. Suomessa miesten työttömyys on korkeinta koko EU:ssa. Hienoa Orpo-Purra

      Työttömyys lisääntyi helmikuussa – Suomen miesten tilanne synkin EU:ssa Tilastokeskuksen mukaan työttömiä 15–74-vuotiai
      Maailman menoa
      150
      1028
    Aihe