Sinuna tynkkynen olisin hyvin hiljaa mistään huonoimmasta hallituksesta, mitäs se edellinen hallitus teki!!! TUHOSI SUOMEN TALOUDEN YM. Nykyinen hallitus yrittää korjata asioita, mutta eihän vihreään latvalahoon mene perille!! Sinuna olisi hiljaa myös näistä luonnonsuojelu asioista koska et ymmärrä niistä hevon paskaa!! Eipä ole tynkkystä näkynyt luontoa suojelemassa!!!!!!!! Tiedätkö tynkkynen sellaista asiaa että puheet ja teot ovat kaksi aivan eri asiaa!! PELLE!!
Vastaukset 7
- Anonyymi
tynkkysen homppelikannanotot jäävät omaan arvoonsa.
- Anonyymi
Viisikko vei Suomea väärään suuntaan neljä vuotta. Vihreät on tosi outoa porukkaa. Yhden asian puolue, jonka jalat eivät ole maassa.
- Anonyymi
Hyvin kuvattu totuus vihreistä... täysin turha "puolue" kuluttamassa suomalaisten veromaksajien vähiä rahoja kovapalkkaisissa viroissa.
Miljardien lisälaskuja vielä tulossa 2019-2023 hallituksen toimien seurauksena mm. päästökaupasta... MILJARDEJA MENI JO mm. ennallistamisesta, vihreästä siirtymästä, digiloikasta jne - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvin kuvattu totuus vihreistä... täysin turha "puolue" kuluttamassa suomalaisten veromaksajien vähiä rahoja kovapalkkaisissa viroissa.
Miljardien lisälaskuja vielä tulossa 2019-2023 hallituksen toimien seurauksena mm. päästökaupasta... MILJARDEJA MENI JO mm. ennallistamisesta, vihreästä siirtymästä, digiloikasta jneTuota eikö se Tynkkynen ole teijän "miehiä" Lohtajan casanova ja
Europartamaanikko nykyään? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvin kuvattu totuus vihreistä... täysin turha "puolue" kuluttamassa suomalaisten veromaksajien vähiä rahoja kovapalkkaisissa viroissa.
Miljardien lisälaskuja vielä tulossa 2019-2023 hallituksen toimien seurauksena mm. päästökaupasta... MILJARDEJA MENI JO mm. ennallistamisesta, vihreästä siirtymästä, digiloikasta jneJep, kohta maksetaan tämä edellisen hallituksen hiilinielu sopimuksetkin, kun tekivät eu: kanssa sellaisen että suomi ostaa muilta mailta näitä hiilinieluja????????????????????? Mistähän niitä voipi ostaa, k-kaupastako vaiko s-marketista, prismasta????? Kyllä edellinen hallitus kusi omaa kansaa silmää ihan totaalisesti. Tuo vielä että tästä suomen tuhoojasta tehdään vielä ylen toimesta ohjelma!!, eiköhän tuo mariini vienyt ihan tarpeeksi veronmaksajien rahoja!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jep, kohta maksetaan tämä edellisen hallituksen hiilinielu sopimuksetkin, kun tekivät eu: kanssa sellaisen että suomi ostaa muilta mailta näitä hiilinieluja????????????????????? Mistähän niitä voipi ostaa, k-kaupastako vaiko s-marketista, prismasta????? Kyllä edellinen hallitus kusi omaa kansaa silmää ihan totaalisesti. Tuo vielä että tästä suomen tuhoojasta tehdään vielä ylen toimesta ohjelma!!, eiköhän tuo mariini vienyt ihan tarpeeksi veronmaksajien rahoja!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eiköhän tuo jo kerro tarpeeksi: "tehdään ylen toimesta"
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiköhän tuo jo kerro tarpeeksi: "tehdään ylen toimesta"
Tynkky on sitä maailmanparantaja -sukupolvea jonka mielestä kaikki voidaan hoitaa julkisilla varoilla. Lopputulos edellisen hallituksen jäljiltä tiedetään jossa oli myös vihreät mukana. Sitä laskua lapsenlapsemme maksavat aikanaan pitkään ymmärtämättä mistä se tuli. Voi hyvä sylvi näitä vihervasemmisto -porukoita. Kaikilla pitäisi olla kaikkea eikä mistään pitäisi tarvita maksaa. Valtio hoitaa joo joo.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid138887En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44657Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21588Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110553- 36532
Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 57509
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34478Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää125472Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni24445