Raakut ovat nyt vihreille valtakunnan politiikkaa

Anonyymi-ap

Oras Tynkkynen sanoi tänään, että vihreät ottavat Raakut lyömä-aseeksi hallitusta vastaan. Yle on jo pelissä mukana.

13

300

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitkot ja pätkät ovat touhussa mukana yhdessä kis kis lehtitoimittajien kanssa.
      Nyt tehdään vimosen päälle politiikkaa. Mitä se Meeri käveli siellä purossa? Samalla tavalla tallasi jokisimpukoita kuin kone, mutta Meerillä on oikeus tuhota luontoa.

      • Anonyymi

        Totta, sellaisille ylimääräisille tallustelijoille pitäisi olla esto.


      • Anonyymi

        Meeri onkin vihreä se saa kaataa vaikka öljyt luontoon ym, tuhoa tehdä.


    • Anonyymi

      Menisivät joukolla pelastamaan raakkuja elokapinan kanssa, vai loppuiko hätätila.

      • Anonyymi

        kadulla istuminen on mukavampaa, pääsee nopesti sieltä sossurahoilla kaljalle.


    • Anonyymi

      Raakut on punavihreiden mielestä arvokkaampia kuin suomalaiset vanhukset.Ylen toimittajat. näyttää olevan samaa mieltä.

      • Anonyymi

        Raakut ovat tärkeämpi asioita kuin matujen raiskaukset, puukotuksen ym. rikollisuus.


    • Anonyymi

      Ei sen homon puheita kannata uskoa.

    • Anonyymi

      jokainen vihreä näyttääkin raakulta, ja heidän aivotoiminta ei edes yllä raakkujen tasolle.

    • Anonyymi

      Kylä se niin taitaa olla että jokisimpukoita kykenevät raakkumaan, mutta sihe se asioiden hoitaminen sitte taitaakin jäädä. Mitään kunnon asioita ei kyetä hoitamaan.

    • Anonyymi

      Yksikään näistä mainituista sirkus pelleistä ei ole koskaan eväänsäkään liikuttanut jonkun raakkujen takia. Eikä muutenkaan luonnon taikka eläinten puolesta, tynkkynen ei ole kuin mulkkua lutkuttannut ja nämä muut ovat muuten vain pihalla koko systeemistä. Ei muutakuin joen rantaan istumaan ja raakkuja vahtimaan, mutta se olisi hyvä kun vihreä loiseläjä joutuu ilmaiseen "työn tekoon"

    • Anonyymi

      VANTAAJOEN SIMPUKAT OVAT VAARASSA 😢🐚🐚

      https://www.helsinginuutiset.fi/paakirjoitus-mielipide/7799370

      simpukoiden määrä olisi jopa kolme miljoonaa koko Vantaanjoen alueella, mutta sanoo, ettei niiden suuri määrä tullut kaupungille yllätyksenä. "Kaikki tietää, että joessa on vuollejokisimpukoita ja että se on rauhoitettu❗️ Töitä sovitettaisiin niin, että simpukoita ei tuhottaisi."

      Padon purkaminen tietäisi nimittäin valtavalta kuulostavaa simpukoiden siirto-operaatiota, sillä ne tulisi siirtää toisaalle Vantaanjokeen patotyömaan ajaksi turvaan. Niiden tarkka määrä ei ole patotyömaan kohdalla tiedossa. Työmaan valmistuttua, ne tuotaisiin takaisin.

    • Anonyymi

      Mutta vihreiden itsensä johtaman Helsingin tuhoamasta kaupunkitaimenten purosta vihreät eivät sano sanaakaan. Tekopyhiä kuin mitkä!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      294
      46092
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      54
      11538
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      265
      11156
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      55
      9935
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      94
      8739
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      310
      6843
    7. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      15
      3889
    8. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      5
      3594
    9. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      3
      3470
    10. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      13
      3409
    Aihe