Raakut ovat nyt vihreille valtakunnan politiikkaa

Anonyymi-ap

Oras Tynkkynen sanoi tänään, että vihreät ottavat Raakut lyömä-aseeksi hallitusta vastaan. Yle on jo pelissä mukana.

13

276

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitkot ja pätkät ovat touhussa mukana yhdessä kis kis lehtitoimittajien kanssa.
      Nyt tehdään vimosen päälle politiikkaa. Mitä se Meeri käveli siellä purossa? Samalla tavalla tallasi jokisimpukoita kuin kone, mutta Meerillä on oikeus tuhota luontoa.

      • Anonyymi

        Totta, sellaisille ylimääräisille tallustelijoille pitäisi olla esto.


      • Anonyymi

        Meeri onkin vihreä se saa kaataa vaikka öljyt luontoon ym, tuhoa tehdä.


    • Anonyymi

      Menisivät joukolla pelastamaan raakkuja elokapinan kanssa, vai loppuiko hätätila.

      • Anonyymi

        kadulla istuminen on mukavampaa, pääsee nopesti sieltä sossurahoilla kaljalle.


    • Anonyymi

      Raakut on punavihreiden mielestä arvokkaampia kuin suomalaiset vanhukset.Ylen toimittajat. näyttää olevan samaa mieltä.

      • Anonyymi

        Raakut ovat tärkeämpi asioita kuin matujen raiskaukset, puukotuksen ym. rikollisuus.


    • Anonyymi

      Ei sen homon puheita kannata uskoa.

    • Anonyymi

      jokainen vihreä näyttääkin raakulta, ja heidän aivotoiminta ei edes yllä raakkujen tasolle.

    • Anonyymi

      Kylä se niin taitaa olla että jokisimpukoita kykenevät raakkumaan, mutta sihe se asioiden hoitaminen sitte taitaakin jäädä. Mitään kunnon asioita ei kyetä hoitamaan.

    • Anonyymi

      Yksikään näistä mainituista sirkus pelleistä ei ole koskaan eväänsäkään liikuttanut jonkun raakkujen takia. Eikä muutenkaan luonnon taikka eläinten puolesta, tynkkynen ei ole kuin mulkkua lutkuttannut ja nämä muut ovat muuten vain pihalla koko systeemistä. Ei muutakuin joen rantaan istumaan ja raakkuja vahtimaan, mutta se olisi hyvä kun vihreä loiseläjä joutuu ilmaiseen "työn tekoon"

    • Anonyymi

      VANTAAJOEN SIMPUKAT OVAT VAARASSA 😢🐚🐚

      https://www.helsinginuutiset.fi/paakirjoitus-mielipide/7799370

      simpukoiden määrä olisi jopa kolme miljoonaa koko Vantaanjoen alueella, mutta sanoo, ettei niiden suuri määrä tullut kaupungille yllätyksenä. "Kaikki tietää, että joessa on vuollejokisimpukoita ja että se on rauhoitettu❗️ Töitä sovitettaisiin niin, että simpukoita ei tuhottaisi."

      Padon purkaminen tietäisi nimittäin valtavalta kuulostavaa simpukoiden siirto-operaatiota, sillä ne tulisi siirtää toisaalle Vantaanjokeen patotyömaan ajaksi turvaan. Niiden tarkka määrä ei ole patotyömaan kohdalla tiedossa. Työmaan valmistuttua, ne tuotaisiin takaisin.

    • Anonyymi

      Mutta vihreiden itsensä johtaman Helsingin tuhoamasta kaupunkitaimenten purosta vihreät eivät sano sanaakaan. Tekopyhiä kuin mitkä!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      2073
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      130
      1543
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      94
      1408
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      63
      1244
    5. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      140
      1181
    6. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      12
      1111
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      223
      932
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      155
      895
    9. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      813
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      779
    Aihe