Miksi siihen tuulikaappiin on pitänyt laittaa penkit? Ei ole mukavaa tulla kauppaan, kun ukonturjakkeet istuvat siinä ja tuijottavat jokaisen sisääntulijan.
Vastaukset 17
- Anonyymi
Annappa mennä ensin ystäväsi kauppaan ja kuuntele perässä kävellessäsi miten juoruavat ohikulkkjoista
- Anonyymi
Samaa ihmetellyt enkä tykkää tuosta, vaikka sillon ku mä siitä ohi olen menny niin ei siinä näy ketää kuin harvoin. Vaikka ulos ne tuulikaain penkit mutta pois siitä.
lajijasuris - Anonyymi
Tulkaapa tänne pikkukyliin katsomaan, kuinka täällä tuijotellaan. Ainakin yhdessä paikassa iso ukko- tai akkalauma ei saa silmiään irti jokaisesta tulijasta. Kotona ei opetettu, että ihmisiä ei tuijoteta.
- Anonyymi
Jaa missä kylässä tällaista on?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa missä kylässä tällaista on?
Missä vaan, missä on minkäänlaista kyläyhdistyksien toimintaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä vaan, missä on minkäänlaista kyläyhdistyksien toimintaa.
Äläs nyt, se on katoava kansanperinne; juoruamalla pidetään kyläyhteisön henkeä yllä, joten tarkkaavaisuus on valttia.
- Anonyymi
Luulisin että ne on sitä varten et vanhukset voi levähtää ennenkuin lähtevät kotio päin, mut se on vaan mun arvailu.
Enkä todellakaan tykkää jos siinä on ukkoja kun meen kauppaan. Kysyin kerran yhdeltä ukolta et ooks sä istunut täällä koko päivän niin se vastasi voin mä tulla teillekin istuun. Sen jälkeen en oo kysynyt mitään.
Ne on niin hemmetin uteliaita et niiden tarttis kaikki nähdä ja kuulla. Ja sit ne arvostelee keskenään ihmisen
Katsoisivat ensin peiliin ja arvostelisivat sit vasta- Anonyymi
Olipa Ukolta hyvä vastaus.
- Anonyymi
Antakaa palautetta infoon,
- Anonyymi
ÄLÄ PUUTU PIKKU ASIOIHIN TOLIKKA ONKO JTN PAHAA SULLE PULIPENKKILÄISET TEHNEET HÄH. KOKOA APPEESI MAKSA JA HÄIVY MAISEMAAN.
- Anonyymi
On siinä joskus metsämaalaisia odottamassa kyytiä kotiinsa. Eli ihan normaalia. Taksi tuo ja kun ostokset on tehty taksi vie porukat koteihinsa.
- Anonyymi
Loimaalla uteliaisimmat ihmiset ja kaikki ilmaisen perässä
- Anonyymi
Joka paikassa varmaan ollaan ilmaisen perässä, ettei omat rahat kulu esim ruokaan. Ja sit ostetaan kuitenkin kaljaa ja tupakkaa
Monikin vanha ihminen kerää tölkkejä ja pyöräilee tuolla joka puolella pitkiäkin matkoja.
Yksikin rouva laittaa kätensä aina noihin roskiksiin jos olis tyhjä tölkki.yäk,voit saada huume neulan sormeen tai jotain muuta vaarallista - Anonyymi
kyllä on loimaalaisilla pienet murheet,antakaa ihmisten olla.
- Anonyymi
Mieluummin pienet kuin isot.
- Anonyymi
Istumista varten ne penkit on.
- Anonyymi
Antaa ihmisten istua ihan rauhassa. Ketä se loukkaa jos katsovat ( on meissä katsomista). Näkyy olevan ainakin kotiin kyytiä odottavia ihmisiä penkeillä. Ei kaikki jaksa seisoa ostostensa kanssa ulkona odottamassa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei91014Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125966- 109939
- 55909
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.85812Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.42766Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66711Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev157707- 63683
- 70586
- 95561
- 60524
- 52521
- 36519
- 35497
- 22496
- 26480
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15052449Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....31443Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi246408