Me puhumme teoin:
-vastaanottorahan pienentäminen
-pienempi työttömyyspäiväraha kielitaidottomille
-käännytyslaki
-maahanmuuttajien sosiaalietuuksien eriyttäminen
-varhaiskasvatuksen yhdenvertaisuussuunnitelmasta luopuminen
-pyrkimys rajoittaa paperittomien oikeuksia terveydenhuoltoon
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010658345.html
Me puhumme teoin
12
294
Vastaukset
- Anonyymi
Oppositio on käärmeissään koska rasismi on heidän omaisuuttaan eikä kukaan muu saa käyttää sitä.
- Anonyymi
Tuo on rasistista!
Ei ulkomaalaiset ole aina sosiaalipummeja! - Anonyymi
Minkäslaisia tekoja on luvassa?
Joko niitä on? - Anonyymi
Paskahallituksen paskasuomi.
https://www.aamulehti.fi/pirkanmaa/art-2000010659737.html - Anonyymi
Fazer vai Brünberg?
- Anonyymi
Suomessa on yli 200 000 matua ;afgaania, irakilaista ja syyrialaisia.Montako heistä tekee oikeasti töitä ja montako on työttömänä tai Kelan tuellä?Yritin saada Kelasta ja Tilastokeskuksesta tietoja niistä, sitä ei ollut tai sitä ei haluttu antaa.Pystyisin työllistää asiantuntijan, ei niitä löydy elystä, laitan hakuun eu työmarkkinoille.Parhaita maahanmuuttajia löytyy virolaisista ja ukrainalaisista.Asenne,osaaminen ja kielitaito on heillä hyvä tai ne haluaa oppia asiat pian.
.Samaa ei voi sanoa muista eo.kansallisuuksista.Se siitä työperäisestä maahanmuutosta. - Anonyymi
Ulkomaalaiset eivät ole yhtä "huolissaan" kuin oppositio.
Töihin haluavien ulkomaalaisten määrä on kasvanut.
Taitaa olla niin, ettei ahkerat mamutkaan halua olla maassa, jossa rahaa käytetään töitä karttavien tukemiseen.
Mamu ei ole vihervassari vaan ahkera - Anonyymi
Hallitus prööööööt
https://www.is.fi/paakirjoitus/art-2000010659464.html
Prööööööt prööööött
Hallitus alas! - Anonyymi
Hallitus pröööööt
https://www.is.fi/politiikka/art-2000010659774.html
Kauhukabinetti on täysi katastrofi! - Anonyymi
Kauhukabinetti mielisairas!
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010657906.html
Prööööööt - Anonyymi
Mielisairas kauhukabinetti teurastaa koko kansan!
https://www.is.fi/politiikka/art-2000010659160.html
Kauhukabinetti pröööööttt
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2129800Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen504587Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1304080Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1143969- 2103743
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik443079Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL172051Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1571633Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its991580Nuoret pois politiikasta!
Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!31432