Pyrstötähti lentää

unissani ja esitän sille toiveen: että kohtaisin sinut jossain toisessa ajassa ja paikassa, vuosisatojen takana. Kaipaan sinua.
11346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

voidaanhan me kohdata tässäkin maailmassa. :)

Äänestä
  • Joskus näen hänet. Se vain kasvattaa ikävää.

    Äänestä

  • Näen hänet aina silloin tällöin ja minulla on hänen yhteystietonsa. Kaikki yhteydenpito vain kasvattaa ikävää.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Näen hänet aina silloin tällöin ja minulla on hänen yhteystietonsa. Kaikki yhteydenpito vain kasvattaa ikävää.

    Mikä estää sopimasta tapaamista hänen kanssaan?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Mikä estää sopimasta tapaamista hänen kanssaan?

    Hänellä on oma elämänsä. Ja näkeminen vain lisää ikävää.

    Äänestä

Pyrstötähdet eli komeetat ovat aina maagisia ☄️. Letaaleja, mutta kauniita. Ne ovat nopeampia kuin asteroidit. Hale-Bopp oli jotain aivan suurenmoista kun pääsin näkemään sen lapsena. Aiemmin oli aloitus digitoimisesta. Jos jollakulla on omia, vanhoja tallenteita Hale-Boppista niin ne on syytä digitoida. Kosminen kauneus ja muukin kauneus on aina mieleeni. https://www.youtube.com/watch?v=woI7DXwyfvg. Niin, olen alustavasti kaavaillut erään biisini nimeksi Hale-Boppin sisältävän otsikon. Olen väsynyt joten tekstini taitaa olla hieman koukeroisen kuuloista.

Äänestä

Ja taas täytyi ottaa pöydästä tukea. Sinua ajatellen nainen

Äänestä
  • Miksi täytyi ottaa pöydästä tukea?

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Miksi täytyi ottaa pöydästä tukea?

    Tuntuu tunne. Mielessä sanon että apua ja sitten käsi jo alkaa etsiä jotain mistä ottaa tukea.

    07:06:47

    Äänestä

Kaunis ajatus!! Ehkä ihmiset ovat kohdanneetkin aikaisemmin ajassa, jossa kaikki on saanut alkunsa tai loppunsa.
https://youtu.be/j6QLnA_3_q8

Äänestä

Aikaisemmissa inkarnaatioissa kokemasi asiat vaikuttavat sinussa edelleen vielä tänäkin päivänä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

unissani ja esitän sille toiveen: että kohtaisin sinut jossain toisessa ajassa ja paikassa, vuosisatojen takana. Kaipaan sinua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu