Peliriippuvuus&voitot&häviöt&verot

Anonyymi-ap

Kiitos etukäteen asiallisista vastauksista
Olen helvetin pahasti peliriippuvainen, kuukaudessa otettu lainoja, pelattu 4413 edestä, nostoja 6555, maksoin lainoja ja loput meni peleihin, eli täysin persauki. Nyt suljettu kaikki mahdolliset pelitilit ja apua haettu tähän helvetilliseen sairauteen. Toki pelivelkoja aiempia on ja paljon!
Ilokseni (vitutukseeni) huomasin jälkikäteen, että olen pelannut ei verovapaalla kasinolla. Ei minulla ole vara maksaa minnekkään mitään, tili täysin nollilla. Lisäksi olen fyysisen parantumattoman neurologisen sairauteni vuoksi työkyvyttömyyseläkkeellä. Eläkkeen saaja saa tienata hieman vajaa 1000 kuukautta kohti, tosin onko se työtuloja. Sekin pelottaa, että kohta peritään eläke takaisin. Tuntuu, että maailmani on täysin romahtanut. Mitä helvettiä teen, auttakaa. Joudunko maksamaan veroja ja lakkautuuko eläke, peritäänkö takaisin.

3

479

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      pelattu 4413 edestä, nostoja 6555. Unohda vero kun kukaan ei kysele. Toiseksi verottaja ei ota perusteelta enempää nyt eikä huomenna ja nekin on eräpäivättyjä. Mihinkään Maltalaisien verotus kyselyihin ei kannata vastata.

    • Anonyymi

      Ei kukaan kysele veroista. Itellä just vuoden päivät tipahdellu ulosottoon nopeat lainat, yli 100k€ ulosotossa nyt. Kaikki pelattu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      79
      4343
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      23
      2795
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2738
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      112
      2474
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2469
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      111
      2214
    7. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      100
      2173
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      634
      2035
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1965
    10. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      32
      1856
    Aihe