Peliriippuvuus&voitot&häviöt&verot

Anonyymi-ap

Kiitos etukäteen asiallisista vastauksista
Olen helvetin pahasti peliriippuvainen, kuukaudessa otettu lainoja, pelattu 4413 edestä, nostoja 6555, maksoin lainoja ja loput meni peleihin, eli täysin persauki. Nyt suljettu kaikki mahdolliset pelitilit ja apua haettu tähän helvetilliseen sairauteen. Toki pelivelkoja aiempia on ja paljon!
Ilokseni (vitutukseeni) huomasin jälkikäteen, että olen pelannut ei verovapaalla kasinolla. Ei minulla ole vara maksaa minnekkään mitään, tili täysin nollilla. Lisäksi olen fyysisen parantumattoman neurologisen sairauteni vuoksi työkyvyttömyyseläkkeellä. Eläkkeen saaja saa tienata hieman vajaa 1000 kuukautta kohti, tosin onko se työtuloja. Sekin pelottaa, että kohta peritään eläke takaisin. Tuntuu, että maailmani on täysin romahtanut. Mitä helvettiä teen, auttakaa. Joudunko maksamaan veroja ja lakkautuuko eläke, peritäänkö takaisin.

3

452

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      pelattu 4413 edestä, nostoja 6555. Unohda vero kun kukaan ei kysele. Toiseksi verottaja ei ota perusteelta enempää nyt eikä huomenna ja nekin on eräpäivättyjä. Mihinkään Maltalaisien verotus kyselyihin ei kannata vastata.

    • Anonyymi

      Ei kukaan kysele veroista. Itellä just vuoden päivät tipahdellu ulosottoon nopeat lainat, yli 100k€ ulosotossa nyt. Kaikki pelattu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      44
      10619
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      128
      10166
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      22
      7937
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6354
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      33
      5013
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      58
      4790
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      129
      4127
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      125
      3449
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      63
      3165
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      227
      3114
    Aihe