PERJANTAI 30.8.2024. VARKAUS, O´Harry´s... MUSAVISA, klo.21.30. RIDE ON JA ON PAKKO VATKAA! No nythän on niin, että Musavisa ois luvassa perjantaina Varkaudessa O´Harrysissä. Musavisa alkaa perinteisesti puoli kympiltä Päiviösaaren torin kupeessa O´Harrysissa.
Kas, menoa ja meininkiä on taas luvassa kuin naisten moukarihäkissä. 32 kysymystä musasta. Joukkuekoko on 1-4 henkilöä ja aihealueita on vaikka kuinka paljon. On ääninäytteitä ja mikä parasta, tämähän on ilmaista hupia.
Palkinnot ovat erinomaiset: 1.palkinto Relluburger-ateria (max 4), 2.ja 3.palkinto juomalippuja, Lucky Loser-palkintona ranskalaisia. Lisäksi arvotaan NELJÄ vapaalippua TURISTI:n keikalle la.7.9.2024 Varkauden Z-Oneen.
Musavisan juontaa ujo maalaispoika ja nuori kesäheinä, vanhuutemme tukikeppi Vesa- Annikki, tuolta Juvan suunnalta (elinvoimainen pitäjä kuulemma, mutta kellään ei ole enää elin voimissaan) missä ei ole enää naisia, on vain eläkeläisiä.
Ja arvatkaas mitä, baaritiskin takana on vanha tuttu, tuo aikamme legenda ja kaikkien janoisten sankari, tuo Pieksämäen lahja Varkaudelle, Immosen Jone. hänen harrastuksiin kuuluu vain ja ainoastaan käteenveto. Mies odottaa talvea innolla, koska silloin pääsee syömään keltaista lunta.
Onko paikalla myös Pohjois-Savon kävelevä ihmispora, toinen mieskarkki, joka urakoinniltaan kunnioittaa Musavisaa ja tulee ihastuttamaan kaikkia naisia? Tuo mies on keksinyt erotiikan ja pornon! Hänen sloganinsa on "Kysymättä kannikkaan". Pitää pesäpallosta, koska siellä saa lyödä pystymailalla kakkosluukkuun. Mitä kaikkea Musavisa tarjoaakaan? No, sen me tiedämme perjantaina. Kahjoa touhua kuitenkin ja levotonta läppää!
Luvassa on mukava ilta mukavien ihmisten seurassa. Welcome!
Musavisa Varkaus
Anonyymi-ap
1
74
Vastaukset
- Anonyymi
leo lastumäki
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1522954Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3682050- 411805
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii371772Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321421Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931221- 541173
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul328975Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles110948Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53792