PERJANTAI 30.8.2024. VARKAUS, O´Harry´s... MUSAVISA, klo.21.30. RIDE ON JA ON PAKKO VATKAA! No nythän on niin, että Musavisa ois luvassa perjantaina Varkaudessa O´Harrysissä. Musavisa alkaa perinteisesti puoli kympiltä Päiviösaaren torin kupeessa O´Harrysissa.
Kas, menoa ja meininkiä on taas luvassa kuin naisten moukarihäkissä. 32 kysymystä musasta. Joukkuekoko on 1-4 henkilöä ja aihealueita on vaikka kuinka paljon. On ääninäytteitä ja mikä parasta, tämähän on ilmaista hupia.
Palkinnot ovat erinomaiset: 1.palkinto Relluburger-ateria (max 4), 2.ja 3.palkinto juomalippuja, Lucky Loser-palkintona ranskalaisia. Lisäksi arvotaan NELJÄ vapaalippua TURISTI:n keikalle la.7.9.2024 Varkauden Z-Oneen.
Musavisan juontaa ujo maalaispoika ja nuori kesäheinä, vanhuutemme tukikeppi Vesa- Annikki, tuolta Juvan suunnalta (elinvoimainen pitäjä kuulemma, mutta kellään ei ole enää elin voimissaan) missä ei ole enää naisia, on vain eläkeläisiä.
Ja arvatkaas mitä, baaritiskin takana on vanha tuttu, tuo aikamme legenda ja kaikkien janoisten sankari, tuo Pieksämäen lahja Varkaudelle, Immosen Jone. hänen harrastuksiin kuuluu vain ja ainoastaan käteenveto. Mies odottaa talvea innolla, koska silloin pääsee syömään keltaista lunta.
Onko paikalla myös Pohjois-Savon kävelevä ihmispora, toinen mieskarkki, joka urakoinniltaan kunnioittaa Musavisaa ja tulee ihastuttamaan kaikkia naisia? Tuo mies on keksinyt erotiikan ja pornon! Hänen sloganinsa on "Kysymättä kannikkaan". Pitää pesäpallosta, koska siellä saa lyödä pystymailalla kakkosluukkuun. Mitä kaikkea Musavisa tarjoaakaan? No, sen me tiedämme perjantaina. Kahjoa touhua kuitenkin ja levotonta läppää!
Luvassa on mukava ilta mukavien ihmisten seurassa. Welcome!
Musavisa Varkaus
Anonyymi-ap
1
95
Vastaukset
- Anonyymi
leo lastumäki
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1657562Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305189Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432680- 2712318
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont672078Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5672065Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.571126Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911087Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.661075