Nähdäänköhän syksylläkään? Tuntuu että kaikki on jotenkin muuttunut, ehkä sinäkin. Muistatkohan enää edes minua....
Naiselle, Mieheltä
Naiselle, Mieheltä
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Ei ollut mulle,näimme vähän aikaa.
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Nähtiin tavallaan kun tulit sateessa kaupasta yksi aamupäivä, ja minä tulin lenkiltä. En vaan huomannut sinua ennenkuin olit sujuvasti mennyt ohitse. Voihan olla ettet huomannut kun olin aikalailla sateenvarjon alla.
Tuskin nähdään tai jos nähdään se menee ihan ohitte kun tuijottelen jonnekin tyhjyyteen.. Ajatuksissani ollut viime kuukaudet enemmän kun ikinä. Jotenkin on myös tuntunut että et ole minulle se oikea. Olisi meille tullut jo jotain jos niin olisi tarkoitettu. Pystyn nykyään aattella jo pikkuhiljaa vähän muitakin ja se tuntuu itseasiassa hyvälle.
No huuhhu. Toivottavasti kaivattuni ei olisi tuollainen.
No en minä tiedä rakastaa taidan kyseistä ihmistä.. Jotenkin haluaisin vaan sanoa että en mutta ei se ole niin taas itkin hänen peräänsä tossa. 😓 Tämä menee hulluuden puolelle kaivata toista ihmistä tässä mittakaavassa. Millä jiillä ihan oikeesti en jaksa tätä
En ole muuttunut juurikaan sitten viime näkemän. Oletko sinä? Tunnistanko vielä sinut, jos syksyllä tiet sattuisivat kohtaamaan?
Tottakai haluan nähdä sut jos olet J ♥️
Olisin siitä syvästi liikuttunut. Se on totta, että kaikki on muuttunut ja ehkä mekin olemme, mutta uskon, että ollaan vahvempia kaiken jälkeen... Muistan sinut kyllä. Miten voisin unohtaa. Onneksi on wa
T.Si 🥰♥️🪷
Lisäys: ...vai olikohan tää exsältä? 🤔 ja ylipäätään kenelleköhän oli..
Tiedän missä liikut, niin osaan vältellä. Vaikka ikuisuuden jos tarvis.
Kenelle tämä? 😕
Toivottavasti ei mulle, en kyl ollu apkaan, veera on kyl vältelly huolel :<, ikävää et tää tilanne ei selvii ikinä
Siun piti olla salil !!!
Miehelle, joka voi tallata omia polkujaan. Kunhan pysyy poissa mun silmistä. Ilman anteeksipyyntöä ei tule mitään yhteyttä.
Tottakai muistan .
Hyvä kun muistat
Ei nähty mutta miestä en unohda. Tässä taas hänen takia käväisemässä kesken hyvän sarjan. Me näemme jos se on minusta kiinni. En ajattele että välttämättä olisit hän. Hän on kuitenkin mielessä ollut jo vuosia, joten vastaan kuin hänelle. Miehelle, Naiselta.
Mielet ei muutu
Muistan 💚
Ei nähty koko kesänä, ei. Pari kertaa kävin kesän aikana siellä missä ollaan aina nähty, mutta et sattunut kummallakaan kerralla paikalle. Olen miettinyt että vältteletköhän mua, et tarkoituksella tule sinne paikkaan kun arvaat/tiedät milloin minä olen siellä. No, eihän tämä meidän juttu missään tapauksessa olis voinut ikuisuuksia jatkua muutenkaan. Välillä minäkin mietin, että satutaankohan näkemään syksynkään aikana ja jos näemme, miten minuun sitten mahdat suhtautua. Mulla on välillä ikävä sua ja meidän yhteisiä hassutteluja <3 Toivon että tulet mulle jotain juttelemaan jos siellä joskus taas näemme :)
En ehtinyt oppia tuntemaan joten muistosi on kovin hatara. Älä yritä jäljittää reittejäni. Olkaamme vain upeasti siellä missä ikinä olemme ja keitä olemme. Sinä olet sinä ja minä tulen olemaan minä, tänään ja vastakin, ja uskokaamme tulevaisuuteen tähtien seuraamina olentoina. Meillä on kummallakin omat pinttyneet kiertoradat ja luottakaamme että ne kohtaavat ennemmin tai myöhemmin. Olkoon jälleennäkemisemme löytö ja kohtaloiden yhteentörmäys riemua täynnä.
Ei nähty koko kesänä olisin niin kovasti ilahtunut näkemisestäsi. Pari viestiä lähetin heinäkuussa, ja kysyin tietoapua yhteen pieneen kiireelliseen asiaan kesäkuun puolella. Tekisin tikusta asiaa jos kehtaisin, mutta ei ole tikkua mistä veistää.
Tulemme näkemään vielä sillä minulla on varma tunne ettei aikamme ole vielä ohi. Hänellä on muistissani kahdet kasvot, kuten eräällä jumalalla. Toisilla on se riehakas ilo, joka lämmittää minua kuin aurinko itse. Ja toisilla sitä syvintä surua, sellaisen innokasta, ytimen viiltävää kipua, joka on etsinyt jotain liian kauan ja löytänyt sen liian myöhään. Sitten hän ojentaa kätensä.
Turha höpistä, kun ei hän kuulu pellehermannijoukkoon. Ne ajat on menneet jo. Kuulostelkaa mieluummin, mitä jylinää taivaasta kuuluu ja mikä sanoma sieltä tulee.