156 kertaa Timo. Perkele minkä teit Penna Tervo!
15.2. 1956 murheen päivä
6
200
Vastaukset
- Anonyymi
1956?
Mites, jos tulisit tälle vuosituhannelle.Mites jos keksisit jotain omaperäisempää niin keskustelun taso vähän paranisi.
Ja mites sanan jälkeen ei tule pilkkua mutta sitä te Venäjällä ette tiedä.- Anonyymi
Maalaisliitto.on.ongelma kirjoitti:
Mites jos keksisit jotain omaperäisempää niin keskustelun taso vähän paranisi.
Ja mites sanan jälkeen ei tule pilkkua mutta sitä te Venäjällä ette tiedä.Ei näillä valtamedian omistamilla palstoilla pääse kirjoittamaan muut kuin sotaa lietsovat kommunatsit.
Todelliset ongelmat on jo nähtävissä. - Anonyymi
Maalaisliitto.on.ongelma kirjoitti:
Mites jos keksisit jotain omaperäisempää niin keskustelun taso vähän paranisi.
Ja mites sanan jälkeen ei tule pilkkua mutta sitä te Venäjällä ette tiedä.Yksinäinen ihmisparka. Yritä etsiä itsellesi kumppani, niin voit nukkua hänen vieressään rauhassa yösi. Ei tarvitsisi vuorokaudet läpeensä istua keskustan palstalla ja ajatella vain keskustaa 24/7. Mene vaikkapa Tinderiin.
Anonyymi kirjoitti:
Yksinäinen ihmisparka. Yritä etsiä itsellesi kumppani, niin voit nukkua hänen vieressään rauhassa yösi. Ei tarvitsisi vuorokaudet läpeensä istua keskustan palstalla ja ajatella vain keskustaa 24/7. Mene vaikkapa Tinderiin.
Minua ei kiinnosta Pietarin trollien parisuhdevinkit. Kiitos vaan naimisissa missin kanssa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei näillä valtamedian omistamilla palstoilla pääse kirjoittamaan muut kuin sotaa lietsovat kommunatsit.
Todelliset ongelmat on jo nähtävissä.Suomi24 ei ilmeisesti ole valtamedian omistama, kun täällä riekkuvat persut siinä kuin jotkin kommunatsitkin.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413898Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3523015Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt131937Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101655Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41109- 71964
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23811- 44784
- 67779
