Kovat Venetsialais-ilotulitukset Huittisjärvellä

Anonyymi-ap

Pitkin iltaa olen ihmetelyt, että mikä oikein paukkuu ja napsuu. Napsuuko peltikatto eilisen sateen jäljitä vai mitä.

Sitten hoksasin että paukuttelu kuuluu Huittisjärven suunnalta. Ne siellä juhlii kesän lopettajaisia Venetsia-aiheisilla meiningeillä. Raketteja ja paukkupomneja ammutaan turvallisesti järven selälle päin.

Ensi huhtikuulla jatketaan sitten taas, ihan uuden mökkeilykauden merkeissä.

6

458

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juu me siä oltiin ampumasa! Huittisjärven wapaapalokunnan vanhemmisto-osasto.
      Peku latas,ja mää itte ammuin!
      Vappaaehtosia oli vahtimasa rantasaunan turvekattoo ettei vahinkosa syty liäkkeihin.
      Väkkee oli liikkeellä nin birusti, kuten aina näisä liäterannan tapahtumisa!
      Krillimakkaraa krillattiin ja haitarimussiikki sulostutti korviamme!
      Nährään taas ens vuanna samasa tapahtumasa!

    • Anonyymi

      Liätetyyppi voitas eristää omaan karsinaansa itekseen höpöttelemästä.

      • Anonyymi

        Pitäjäsämme tarvitaan esikuvia, ja liätealan konkarit tarjoilevat parasta mahrollista tiätämystä mitä on saatavisa. Pitäjämme päättäjät alati vääriä päätöksiä esim. nykyinen tori ilman lietepatsasta ja suihkulährettä.


      • Anonyymi

        Tämä pitäjää lakkaisi voimasta hyvin, jos emme olisi Suomen sikaisin pitäjä. Tulisi nälkä ja kylmä ja ikävä monelle huittislaiselle. Sikalatoiminta ja lietteenlevitys meidät pitää terveinä ja iloisina ihmisinä. Lietekuski on oman alansa edustajana usein mukana auttamassa ja luomassa tunnelmaa.

        Hiukan se sonta haisee pelloilla. Mutta niin se haisee selluloosan sulfaattikeittokin, ja silti sielläkin paikkakunnilla eletään hyvää elämää.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      126
      5284
    2. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      186
      4468
    3. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      176
      4400
    4. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      61
      3680
    5. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      103
      3630
    6. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      33
      3389
    7. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      15
      3359
    8. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      17
      3307
    9. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      46
      3261
    10. Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä

      Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas
      Maailman menoa
      82
      3246
    Aihe