Kun niin näkyy keskustaa solvaavia kirjoituksia paljon olevan.
Te olette tänne pesiytyneet ? Kun yleensä palstat jaettu henkisiinsä eri puolueille. Kuten minäkin olen keskustalaisena keskustan palstalla, ja te huudatte persuksi. Mikä teiltä saa näitä persu huutoja noin paljon. Persut tekee hallituksessa kokoomuksen kanssa ihan hyvää työtä, kun nyt on pakko pihistää. Jokaisella tietenkin ideologiansa, teilläkin Neuvostoliiton jälkeisillä, jotka yhä sitä harrastatte mm Palestiinaa tukien, joka ammuttaa iranin ja Venäjän ohjuksia Hutheilla kauppalaivoihin. Minä en anna noilla arvoa. Palestiinalais ongelmat ei ratkea koskaan, ne jo niin vanhoja peruja.
Siinä kun iran ja Venäjä takana tukemassa, heillä riittää ohjuksia ja raketteja ym ammuksia heille. USA seilaa alueelle myös, ja sanonut Irsraelia tukevansa. Siellä on mahtavuutta armeijassa paljon. Te tuette irania ja Venäjää omat vasemmistolaiset suurimmaksi osaksi, ette Natoa. Nato vain lipsahti teiltä kun Putin hyökkäys oli niin terällä mm Suomea uhkasivat.
AKT kuin olisi ollut Putinin tukena satama lakoissaan. Häpeä heillekkin, eivät ole isänmaallisia.
Kesksuta tukee hallitusta niin monessa mm työn tekemisessä, että jokinen kykenevä olisi työnsyrjässä kiinni, itsestä huolehtiminen edes olisi mielessä.
Heikkoja tietenkin auttaen. Tuntuu niin hassulta kun ennen alettiin sosiaalihuoltoa kasvattaan, ja vanhukset ja sairaat saatiin edes pienelle avulle mm kansaneläkkeellä. Niin nyt nämä työtä laistavat työhön kykenevät tulleet samalle rahalle -mummojen, paappojen ja sairaiden rahalle. Työeläkkeet on sitten erikseen, ne on hankittuja. Jolla minäkin olen ollut jo useamman vuoden yli3 . Eläkkeet on hyviä aina työelämässä olleille.
Ei ole valittamista kohdallani. Myös metsät tuottaa, nyt ihan kuin poskia kuumottaa kuin hyvä lottovoitto, tuulimyllyjen vuokrat, kaikkine muine lisineen mm jouto kalliosta saa hinnan joka sepeliksi jauhetaan, itse mitään työhön osallistumista. Puuta tullut valtavasti joka hakattu alta pois. Puulla vielä korkein hinta mitä koskaan ollut. Toisaalta joka aina ollut ns työn perään, saa nyt ruhtinaalliset korvaukset. Myös verottaja saa suuren osansa. Laiskoillekkin siitä jakaa.
Paljonko täällä demareita, vesureita, vihreitä ja kommunisteja ?
11
148
Vastaukset
- Anonyymi
Mitäs se haittaa jos porvareita kehutaan idiooteiksi
- Anonyymi
Saa kehua kun aihetta, niin minäkin tee. Meillä kun pettureiksi leimata arvostelijoita kuin vasemmistossa. Vasemmistossa elää yhä Stalinin henki. Meillä keskustassa yrittämisen henki, josta Stalinistit kaukana. Vasemmisto on kyllä niin ihmeellinen uskonto, Neuvostoliittossa oli piispa. Milloin Neuvostoliitto - Venäjästä luopuminen, toveri huudot yhä voimissaan. Neuvostoliitossakin oli hyvätkin puolensa, nyt ei ole Putin jatkajalla. Lakot kertoo paljon kytköksiä Neuvostoliitto - Venäjään. Jopa lakkoja vaatineet meidän tovereilta ¤ idän toverit joita saaneetkin pitkin historiaa. Meidän arvoton vasemmisto jota vihreät liehittelee.
Pääsemme oikeasti länsimaaksi kun vasemmisto mieluummin loppuu tai kutistuu olemattomiin.
Työ ja yrittäminen kunniaan, ei laiskana makoilu tuilla. esim. vaimon sukulainen asuu rivitalossa, sanoi että he tekee kaikki ulkotyöt kuin muunkin talkoilla, siinä säästävät pitkän sentin. Kun vielä erialojen ammttimiestä niin hoituu vaativakin. Se varmaan keskustan palstan komukoille kauheaa, kun tehdä osakeyhtiön töitä talkoilla. Siinä komukka tyylinen ay-liike pääse osingoille.
- Anonyymi
nettosaaja pummi,
petti maalaisliitto-mtk:n,
ja alkoi persnatsiksi...- Anonyymi
Tähähän nämä komukat hokee. Eiköhän natsi ole paremminkin vasemmistolainen diktatuuri.
Keskustahenki on aina ollut yrittävä omilla toimeen tuleva, yhteiskunnan ruokkija. - Anonyymi
juu'juu,
hitleri ja mussoliini oli kommunisteja,
vihtori kosolakin oli kommunisti,
vai omillaan toimeen tuleva,
nettosaaja pummit,
sukupolvesta toiseen on imetty,
elinvoima toisten työn tuloksesta,
maalaisliitto-mtk:n mafia, ryöstönomaistakiristystä,
kourat kyynärpäitä myöden duunarin taskussa...
- Anonyymi
Meillä kommunistit opetettu liian hyvälle. VAsemsmiton valtaa ollut niin paljon historiassa AY johtajan palkkakin vuodessa 300 000 e.
- Anonyymi
Siksi Stasilistankin piilottivat 60 vuodeksi. -Koivisto presidenttinä -Lipponen pääministerinä
-Halonen ulkoministerinä jne, oli värisuora demareilla, siihen vasurit päälle. Helppo oli saada maanpetturuuden todistusaineisto piiloon.
Aika härski teko oikeusvaltiota vastaan. Diktaattori maiden tyyli.
- Anonyymi
Kommunistit pauhaa täällä. Heillä ei silti mitään asiaa, kuin päättömt kanat.
- Anonyymi
Vasuri on vesuri, muttei saa vesurin kiinni.
- Anonyymi
Persutrolli, eikös tämä olekaan Suomen Keskustan palsta?
- Anonyymi
Kommaridemut ei kelpaa edes minkeille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.32911308Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko333458- 793047
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan952751- 892621
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam272406Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1542341Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2722243- 451471
Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �131445