Paypalilla maksamisesta kysymys

Anonyymi-ap

Osaako joku selittää miten tämä nyt oikein toimii, kun ei oikein tunnu toimivan.

Siirsin rahaa pankkitililtä Paypal-tilille, ja asetin Paypal-tilin ensisijaiseksi maksutavaksi. Kun yritän tehdä verkkokaupassa maksua, kirjaudun sisään kaupan paypal-linkillä ja haluan maksaa, tulee ilmoitus: "PayPal-tiliisi ei ole lisätty yhtään maksutapaa. Jatka lisäämällä kortti."

Paypal tai pankkitiliin ei ole kortteja, niin mikä tässä on nyt oikein ideana? Paypal-tilillä, jolla haluan tehdä ostoksen, on rahaa riittävästi ostokseen.

Vai onko tämä niin, että ostoksia ei siis voi tehdä Paypal-saldolla, vaan ne menee aina joko debit-kortilla verkkopankista tai luottokortilta? Paypal-saldo siten turha verkkokaupoissako?

2

410

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Paypal on välittäjäfirma, joka huolehtii maksun maksjan tililtä saajan tilille. Kun perustiedot on annettu, ei tarvita luottokorttien numeroita tai pankkitunnuksia, käyttäjätunnuksen ja salasanan avulla voit toimittaa maksun vastaanottajalle.

    • Anonyymi

      Kokeilin toista verkkokauppaa, se hyväksyi mukisematta Paypal-tilillä/saldolla olevat rahat. Verkkokaupan maksutoiminnolla kun kirjautui, tuli heti Paypal-saldo esiin, eikä tarvinnut mitään korttileikkiä.

      Olisi kiva tietää miksi sille ensimmäiselle verkkokaupalle ei kelvannut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      77
      11743
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      97
      8908
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      79
      4686
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      26
      4038
    5. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      100
      3984
    6. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      5
      3881
    7. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      9
      3670
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      22
      3482
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      42
      3285
    10. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      45
      2796
    Aihe