tulleenne kuin kotiin, paikka jossa on
rauhoittava ja hyvä olla?
Itsellä veden äärellä...
Milloin tunnette
21
475
Vastaukset
- Anonyymi
Sohvan nurkka.
- Anonyymi
Uimahalli?
- Anonyymi
Vedellä ja tulella on rauhoittava vaikutus.
- Anonyymi
Oma sänky kotona.
- Anonyymi
Lapsuudenkodissa ja siellä se luonto.
- Anonyymi
Kotisohvalla pehmeän viltin alla. :)
- Anonyymi
Mökillä. :)
- Anonyymi
Ehdottomasti meren rannalla.👍 Tykkäsin lapsuuden kodistani, mutta siellä asuu toinen henkilö perheensä kanssa. Toisen vanhempani mökillä tykkäsin olla, mutta nyt siellä ei voi oikein olla enää...
- Anonyymi
Ihan just nyt oma koti oma huone ja sänky. Rauhoittaa hyvin.
- Anonyymi
Meren rannalla
- Anonyymi
Ei ole ollut sellaista paikkaa muutamaan vuoteen (lemmikit kyllä). Kuin olisi koko ajan kylmässä. Jos olen kirjoittanut naiselle ja haaveissani tuntenut hänen ajattelevan minua, niin silloin on ollut hyvä olla.
- Anonyymi
Tule jo kotiin rakas. Kotisi on sydämessäni.
- Anonyymi
Mikä vaan asunto, jossa on omat tavarat. Koti on siellä missä minäkin.
- Anonyymi
Hänen naisen sohvalla makuupussissa🤭
- Anonyymi
😂😂😂-sivusta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
😂😂😂-sivusta
Ei ollut vitsi, oikeesti. Oon muutaman yön nukkunut kin, jotain siinäkin oli, aina se hotellin voittaa ja parempi aamupala🥺voi että.
- Anonyymi
Kotona omassa vuoteessa on olo makoisaa. Veden äärellä olen ikäni asunut ja sinne järvelle heti aamulla katson ja myös iltaisin.
- Anonyymi
Sinnne korpeen myös minä tulen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinnne korpeen myös minä tulen.
Mutta minä ehkä nopeammin ensin, tuttu tie.
- Anonyymi
Luonnossa liikkuminen.
- Anonyymi
Vasta taivaassa tunnen olevani kotona. Ihminen alkaa tuntea itsensä vieraaksi täällä uskottuaan. Eikä tämä ole mitään epätoivoisen ihmisen toiveajattelua, vaan uskon että on olemassa taivas ja on olemassa helvetti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437447
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543713Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu483573- 623328
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/523140- 513024
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod352835Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302484IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1961925- 471551