Hallapurrien poliittinen uskonlahko, jota myös Perussuomalaisiksi sanotaan, on rahanahneudessaan tunnetusti kyltymätön. Yhteiskunnan tukiaisia revitään kaksin käsin mistä suinkin vain saadaan. Tavallista kansaa kuritetaan taloudellisesti ilman armoa ja huudetaan kitalaki punaisena: Säästäkää!
Tässä vain yksi esimerkki hallapurrien taloudellisesta ahneudesta ja rahan saalistamisesta:
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/c4fd0064-195d-4d25-afcd-c0d21bddbe28
Tässä vain yksi esimerkki hallapurrien taloudellisesta ahneudesta ja rahan saalistamisesta:
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/c4fd0064-195d-4d25-afcd-c0d21bddbe28
Vastaukset 8
Vanhimmat
Toi siis lopetettiin ja nyt niitä rahoja palautetaan.
Luitko nyt edes koko juttua?
Siellä kerrottiin siis mm. ihan vastaavasta SDP:n virityksestä joka maksaa ja reilusti enemmän.
Luuletko että SDP:n viritys lopetetaan?
Ja palauttaako demarit koskaan mitään rahoja?
Epäilen.
Ja mitä itket? Nythän persit purkaa ITSE byrokratiaa ja turhia tukia. Missä on vasemmisto näissä talkoissa?
Ja niin... mitä sinä oikein uliset?
Miksikäs SDP:n pitäisi palauttaa rahoja, jos heidän opintokeskuksensa täyttää ne vaatimukset, mitkä rahoituksen saamiselle on asetettu eli järjestää vaaditun määrän koulutuksia? Persuthan eivät selvästikään kyenneet niitä täyttämään.
Persut ei tuhlanneet rahaa eikä näköjään näe tarvetta ideologiselle koulutukselle jatkossa.
Eikö se ole oikein hyvä asia vaikkapa miljoonia syövän demareiden koulutuskeskuksiin nähden?
Niksi siitäkin pitää persuille valittaa, ettei nyt rahaa valu johonkin turhaan oheistoimintaan?
Että onko nyt ihan vaan järjenvastaista mutta petiaatteellista valitusta?
Ainoat ankeuttajavalittajauhriutujat ovat persut. Suomen jätteistö.
Liekö tuo ahneus sitten syypää periaatteidensa syömiseen vai meneekö ymmärtämättömyyden piikkiin päätöksenteon tuen antaminen vetämiensä aatelinjauksien syömisen suhteen ? Mainostivat näet tule meille ehdokkaaksi meillä kaikki voi päästä mihin vaan, kiitos ei lisää samanlaista, jos tietämättömyys on vienyt päätöksenteon tuohon jamaan.
Ai, että persujen häikäilemättömyys ja rahanahneus onkin demareiden syytä? Miksi persujen Luukkanen (joka esitti taannoin mm. viisumivapautta venäläisille) pakoilee ja piileksii asiassa?
Persujen kulisseissa mätä velloen pursuaa.
Kuka heitä nyt on syyttänyt?
suomi on täynnä turhia järjestöjä , sulle mulle rahat 😠