Niina Malm uhkailee hallitusta

Malm uhkaa vaikealla syksyllä. Joo, siitä vaan. Uusi lakkokierros ja lisää työpaikkojen menetyksiä, konkursseja ja rumaa julkisuutta. Puhumattakaan SDP:n käsikassa SAK:n konkurssista.
Puolue on tuuliajolla samalla kun kansimiehistö kusee toistensa saappaisiin.
Satamien hattiwattien mopoista loppuu pensa ja korvarenkaat joutuvat kaniin.
Uhkailee nyt siitä vaan. Hyvä näin tulee. Suomi pärjää ilman tahna-aivojen SDP:tä.
6131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sinimustat eivät ole koko Suomi.
Vaikka ne niin olettaakin.

Äänestä

Häpeä malmi, nämä johtuvat edellisen hallituksen tunaroineista, etkö s........tanan pellet osaa ottaa vastuuta tekemisistänne muita kyllä haukutte ym. Teistä ei ole minkään talouden hoitajaksi se nähtiin lopullisesti viime hallituksesta. Mariinin kuuluisat sanat ei ole rahaa hoitajille mutta kehitysapuun kyllä 241 miljoonaa, meni 200000 työpaikkaa ja tehdas hollantiin teidän takianne, mariini tuumasi vain että tämähän on sitä vihreää siirtymään JOTEN HÄPEÄ MALMI TEILLÄ EI OLE VARAA ENÄÄ HUUDELLA MIHINKÄÄN SUUNTAAN!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä
  • Öyh öyh!!

    Äänestä

Malm on poliittinen ay-aktiivi, jolla on suhteellisuustajussaan paljon kehitettävää. Ilmaisut ovat raapivia. Synkkä asenne lyö läpi ilmeissä ja sanoissa.
Kuitenkin hän on osaamisesellaan ylivoimainen verrattuna Sanna Mariniin. Malm ei myöskään ole narsisti.

Äänestä

Aikooko SDP taas koetella demokratian kestävyyttä? Eikö se keväällä jo selvinnyt. Kova lasku siitä vaan tuli.

Äänestä

Demarit aikoo syksylläkin hyökätä suomen kansaa vastaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Malm uhkaa vaikealla syksyllä. Joo, siitä vaan. Uusi lakkokierros ja lisää työpaikkojen menetyksiä, konkursseja ja rumaa julkisuutta. Puhumattakaan SDP:n käsikassa SAK:n konkurssista.
Puolue on tuuliajolla samalla kun kansimiehistö kusee toistensa saappaisiin.
Satamien hattiwattien mopoista loppuu pensa ja korvarenkaat joutuvat kaniin.
Uhkailee nyt siitä vaan. Hyvä näin tulee. Suomi pärjää ilman tahna-aivojen SDP:tä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu