Ikaalisten Myllisseura on hyvin kiinnostunut hankkimaan Hoikkalan talon itselleen. Myllisseura olisi halukas myös vuokraamaan talosta tiloja myös muille toimijoille. Jätänkin ryhmälle pohdittavaksi, millaista käyttöä Hoikkalan talolle voi löytyä?
Ideoita Hoikkalan talon uusiokäytölle ulosottoviraston huutokaupan jälkeen
17
363
Vastaukset
- Anonyymi
Järjestetäänkö siellä mylliskirkon uskonnollisia tilaisuuksia?
- Anonyymi
Niitä järjestetähän joka päivä aamuusin aamumessu klo 9.00-10.00 ja iltaasin iltamessu klo 21.00-22.00. Myös muita Mylliksen palvomistilaisuuksia piretähän tarpehen mukahan.
- Anonyymi
millaistaa aseistusta kirkolta löytyy
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
millaistaa aseistusta kirkolta löytyy
Samaa kaliberia kuin aseet jotka heiluivat ja sylkivät siementä kuortaneen metsätiellä ja ikaalisten kivigrillillä
- Anonyymi
Onko se ketale jo kuallu?
- Anonyymi
Myllis ei kuole koskaan!
- Anonyymi
Käräjäsali, jossa Myllis tuomarina.
- Anonyymi
Istunnoissa voisi käsitellä niitä juttuja, joissa Jampe on joko kantajana tai vastaajana.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Istunnoissa voisi käsitellä niitä juttuja, joissa Jampe on joko kantajana tai vastaajana.
Heikki hänen puolustusasianajajaksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Heikki hänen puolustusasianajajaksi.
Siellä pitää alkaa kuvata tv-sarjaa isännöitsijä ja Mätlock
- Anonyymi
Imuttelu-iltoja kerran pari viikossa, jampe opettajana?
- Anonyymi
Mopon korjauskursseja tenaville.
- Anonyymi
Museotilat tämän palstan parhaille paloille, jotta tulevat sukupolvet pääsevät nauttimaan näistä kulttuuriaarteista. Talossa voisi olla myös taksikuskien taukotila.
- Anonyymi
eikjja ö luuseri osaa huutokaupan käytäntöjä tee korkein tarjousja maksa
varainsiirtovero ja lainhhuuto niin omistat jos laila antaa raha- Anonyymi
Eikö olisi kaikkein viisainta, että SINÄ maksat velkasi pankille, etkä kiukuttele siellä!
Kiinteistöön pitäisi tehdä haittaeläinten koulutuslaitos.
- Anonyymi
Sinne pitää tuoda villejä karhuja jotka syö kaikki kyläläiset suihinsa
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5168808Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1556086Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3555122Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664729Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s984321Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664033SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1843902- 911828
- 1031384
- 47949