Mieheni kaveri vihittiinn 18.6.2023.
Mieheni järjesti polttarit sulhaselle 16.6.2023.
Oltiin oltu 1N & 2M kimppaa aiemmin myös muiden kuin vakkarin kanssa.
Vakkarì kertoi serkkunsa avioituvan 22.9.2024.
Hän kysyi haluaisinko tehdä taas polttarikeikan ja antavan serkulleen viimeisen poikamies illan tai kaksikin iltaa.
Miehet keskustelivat olisiko sulhanen yksin kanssani vai olisiko muitakin miehiä mukana. Kerroin että kannattaa antaa sulhasen päättää haluaako hän vain minut vai myös tukijoukon mukaan poikamies iltoihinsa.
Nyt polttarit vietetään 20.9.2024 ja minä odotan hotellihuoneessa sulhasen tuloa. Sulhasesta riippuu mitä hotellissa oikein tapahtuu vai tapahtuuko mitään.
Vakkari veikkaa serkkunsa olevan mielissään polttariyllätyksestä.
Innoissani olen minäkin, en ole tavannut sulhasta aiemmin.
Mietityttää myös haluaako sulhanen jakaa minut jonkun kaverinsa kanssa vai ei.
Olin sulhasen
Anonyymi-ap
0
635
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218506Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307757Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-95345Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite824989Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294789Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2323277- 1253034
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os352916Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin772894Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps242526