Kremlillä ja Perussuomalaisilla yhteinen missio, Ylen vaientaminen? Kreml onnistui jo tuolla puolen.

Anonyymi-ap

"Iltalehden lisäksi suomalaismedioista Venäjä on kieltänyt Ylen, Helsingin Sanomat ja Ilta-Sanomat. Yhteensä listalla oli medioita 25 eri EU:n jäsenmaasta sekä muutama yleiseurooppalainen toimija."

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/be576383-66ef-4efc-96b6-d6761cf7f4d3

Ja onhan siinä listassa Persujen ja varsinkin Rydmanin vihaama Hesarikin, kuten myös samaan Sanoma Groupiin kuuluva Ilta-Sanomatkin.

Win win-tilanne Perussuomalaisille ja Kremlille?

17

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvin arvostettu vihreän liiton entinen puheenjohtaja Tarja Gronberb on ollut tänäkin vuonna Venäjällä tukemassa Diktaattori Vladimir Putinia kokouksessa.

      • Anonyymi

        Mitä helvettiä se liittyy tähän asiaan?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä helvettiä se liittyy tähän asiaan?

        Aloittaja puhuu Kremlistä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aloittaja puhuu Kremlistä.

        Niin mutta nyt puhuttiin mediasta ja lehdistönvapaudesta. Ex-vihreä Cronberg ei siis liity mitenkään tähän asiaan, joten on lähinnä maalitolpan siirto. Jos haluat keskustella Cronbergista ja hänen mahdollisesta venäjämielisyydestään, niin tee ihmeessä siitä oma aloitus.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niin mutta nyt puhuttiin mediasta ja lehdistönvapaudesta. Ex-vihreä Cronberg ei siis liity mitenkään tähän asiaan, joten on lähinnä maalitolpan siirto. Jos haluat keskustella Cronbergista ja hänen mahdollisesta venäjämielisyydestään, niin tee ihmeessä siitä oma aloitus.

        Cronberg oli yliopiston jutuissa. Paikalla oli monista maista edustajat......


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Cronberg oli yliopiston jutuissa. Paikalla oli monista maista edustajat......

        Niin mutta ei liity silti mitenkään tämän alituksen aihepiiriin, joka koskee mediaa ja lehdistönvapautta.

        Onko persuissa enemmänkin meretvuolaisia, jotka pyrkivät torppaamaan edellämainitut asiat?

        "Kesäkuun lopulla Meretvuo kommentoi elinkeinoministeri Junnilan ympärillä vellonutta natsikohua yksikantaan: ”mitä sitten, vaikka hallituksessa olisi kansallissosialisti?”

        ja päättää kirjoituksensa akselerationistiseen julistukseen:

        ”Aikalaishulluus…tullee hallituspohjasta riippumatta kasvamaan, kunnes koko liberaalihegemonia aiheuttaa oman itsetuhonsa. Sitä ennen me voimme vain kiihdyttää vallitsevia vastakkainasetteluita (mikäli ne enää tästä voivat kiihtyä) sekä toisaalta kylvää uudenlaisen yhteiskunnan, uudenlaisen sivilisaation siemeniä.”

        Jonkin verran huomiota sosiaalisessa mediassa on jo saanut kesäkuun lopulla julkaistu kirjoitus jossa Meretvuo vaatii lehdistönvapauden rajoittamista ”ideologisen parjaamisen estämiseksi”

        ”Tarvittaisiinko asiaa varten esimerkiksi lakimuutos sanktioineen? Siten jatkossa myös toimittajia voitaisiin tuomita sananvapausrikoksista poliittisten mielipiteidensä perusteella”

        Mielenkiintoiseksi asian tekee se Meretvuo ei esittele näitä näkemyksiään demokratian lopettamisesta, ihmisoikeuksien ja lehdistönvapauden lopettamisesta sekä ”haitallisten ihmisten” murhaamisesta vain fasistiseksi tiedetyllä Sarastus-sivustolla, vaan Perussuomalaisen puolueen virallisilla nettisivuilla."

        https://rekoravela.org/2023/08/11/kiihdytettya-perussuomalaisuutta/


      • Anonyymi

        Tiedät ihan itsekin miten totuuden vastainen kertomasi on...


      • Anonyymi

        hei kato ite, tuolla on orava.


    • Anonyymi

      Totuus ottaa koville persuille ja putinille, mutta oma agenda ja mädätys pitää kuulua.!

      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Li Andersson vei vasemmistoliiton eu ryhmään jossa on Diktaattori Vladimir Putinin tukijoita .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Li Andersson vei vasemmistoliiton eu ryhmään jossa on Diktaattori Vladimir Putinin tukijoita .

        Ja sitten todisteet väittämällesi kiitos. Muuten pelkkä persuvalhe.


    • Anonyymi

      Persut ihan vaan läpällä noudattaa kremlin ohjeita,

    • Anonyymi

      Tuohan on muuten harvinaisen totta!!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      364
      13026
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      105
      3995
    3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      27
      3988
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      61
      3844
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3294
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      60
      3170
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      138
      3106
    8. 104
      3071
    9. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      48
      2933
    10. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      159
      2764
    Aihe