"Iltalehden lisäksi suomalaismedioista Venäjä on kieltänyt Ylen, Helsingin Sanomat ja Ilta-Sanomat. Yhteensä listalla oli medioita 25 eri EU:n jäsenmaasta sekä muutama yleiseurooppalainen toimija."
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/be576383-66ef-4efc-96b6-d6761cf7f4d3
Ja onhan siinä listassa Persujen ja varsinkin Rydmanin vihaama Hesarikin, kuten myös samaan Sanoma Groupiin kuuluva Ilta-Sanomatkin.
Win win-tilanne Perussuomalaisille ja Kremlille?
Kremlillä ja Perussuomalaisilla yhteinen missio, Ylen vaientaminen? Kreml onnistui jo tuolla puolen.
17
159
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvin arvostettu vihreän liiton entinen puheenjohtaja Tarja Gronberb on ollut tänäkin vuonna Venäjällä tukemassa Diktaattori Vladimir Putinia kokouksessa.
- Anonyymi
Mitä helvettiä se liittyy tähän asiaan?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä helvettiä se liittyy tähän asiaan?
Aloittaja puhuu Kremlistä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aloittaja puhuu Kremlistä.
Niin mutta nyt puhuttiin mediasta ja lehdistönvapaudesta. Ex-vihreä Cronberg ei siis liity mitenkään tähän asiaan, joten on lähinnä maalitolpan siirto. Jos haluat keskustella Cronbergista ja hänen mahdollisesta venäjämielisyydestään, niin tee ihmeessä siitä oma aloitus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin mutta nyt puhuttiin mediasta ja lehdistönvapaudesta. Ex-vihreä Cronberg ei siis liity mitenkään tähän asiaan, joten on lähinnä maalitolpan siirto. Jos haluat keskustella Cronbergista ja hänen mahdollisesta venäjämielisyydestään, niin tee ihmeessä siitä oma aloitus.
Cronberg oli yliopiston jutuissa. Paikalla oli monista maista edustajat......
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Cronberg oli yliopiston jutuissa. Paikalla oli monista maista edustajat......
Niin mutta ei liity silti mitenkään tämän alituksen aihepiiriin, joka koskee mediaa ja lehdistönvapautta.
Onko persuissa enemmänkin meretvuolaisia, jotka pyrkivät torppaamaan edellämainitut asiat?
"Kesäkuun lopulla Meretvuo kommentoi elinkeinoministeri Junnilan ympärillä vellonutta natsikohua yksikantaan: ”mitä sitten, vaikka hallituksessa olisi kansallissosialisti?”
ja päättää kirjoituksensa akselerationistiseen julistukseen:
”Aikalaishulluus…tullee hallituspohjasta riippumatta kasvamaan, kunnes koko liberaalihegemonia aiheuttaa oman itsetuhonsa. Sitä ennen me voimme vain kiihdyttää vallitsevia vastakkainasetteluita (mikäli ne enää tästä voivat kiihtyä) sekä toisaalta kylvää uudenlaisen yhteiskunnan, uudenlaisen sivilisaation siemeniä.”
Jonkin verran huomiota sosiaalisessa mediassa on jo saanut kesäkuun lopulla julkaistu kirjoitus jossa Meretvuo vaatii lehdistönvapauden rajoittamista ”ideologisen parjaamisen estämiseksi”
”Tarvittaisiinko asiaa varten esimerkiksi lakimuutos sanktioineen? Siten jatkossa myös toimittajia voitaisiin tuomita sananvapausrikoksista poliittisten mielipiteidensä perusteella”
Mielenkiintoiseksi asian tekee se Meretvuo ei esittele näitä näkemyksiään demokratian lopettamisesta, ihmisoikeuksien ja lehdistönvapauden lopettamisesta sekä ”haitallisten ihmisten” murhaamisesta vain fasistiseksi tiedetyllä Sarastus-sivustolla, vaan Perussuomalaisen puolueen virallisilla nettisivuilla."
https://rekoravela.org/2023/08/11/kiihdytettya-perussuomalaisuutta/ - Anonyymi
Tiedät ihan itsekin miten totuuden vastainen kertomasi on...
- Anonyymi
hei kato ite, tuolla on orava.
- Anonyymi
Totuus ottaa koville persuille ja putinille, mutta oma agenda ja mädätys pitää kuulua.!
- Anonyymi
Näinhän se on. Autoritaarinen valta ei kestä totuudenpuhujia. Siksipä ne vaiennetaan. Niin vaiensivat Mussolini ja Hitlerkin ennen Putleria. Nyt sitä ajavat EU:n sisällä nämä orbanistit, melonistit, le penistit, chrupallalaiset, wildersiläiset, åkessonilaiset, hallapurralaiset....
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18034752/suomessa-vieraileva-yhdysvaltain-huippukenraali-mcmaster-varoittaa-hyodyllisista-idiooteista - Anonyymi
Li Andersson vei vasemmistoliiton eu ryhmään jossa on Diktaattori Vladimir Putinin tukijoita .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Li Andersson vei vasemmistoliiton eu ryhmään jossa on Diktaattori Vladimir Putinin tukijoita .
Ja sitten todisteet väittämällesi kiitos. Muuten pelkkä persuvalhe.
- Anonyymi
Persut ihan vaan läpällä noudattaa kremlin ohjeita,
- Anonyymi
Ennen, nyt ja aina.....
https://www.verkkouutiset.fi/a/psn-mepit-aanestivat-venajan-propagandan-tuomitsemista-vastaan/#c71953d6
Jopa svenskit hämmästeli.....
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006099122.html - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ennen, nyt ja aina.....
https://www.verkkouutiset.fi/a/psn-mepit-aanestivat-venajan-propagandan-tuomitsemista-vastaan/#c71953d6
Jopa svenskit hämmästeli.....
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006099122.htmlMitkään sanat eivät riitä kuvamaan persujen umpivenäjämielisyyttä. Vastaavaan eivät pystyneet edes stalinistit aikoinaan. Järkyttävää.
- Anonyymi
Tuohan on muuten harvinaisen totta!!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam24114064Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu607177Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö1996852K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1014739Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju744657Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.
Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä244625Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos744337Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko754112Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1003896- 933701