Mikään ei ole yhtä järjetöntä

Anonyymi-ap

kuin tuntea mustasukkaisuutta palstaviesteistä. Koska olet mustasukkainen jostain ventovieraasta, joka kaipaa sinulle ventovierasta ihmistä.

17

378

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oletko nainen vai mies?

      • Anonyymi

        Olen, mistä arvasit?


      • Anonyymi

        Olen nainen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olen nainen.

        Et varmasti ole nainen, mutta et varsinaisesti mieskään


    • Anonyymi

      Ehkä haluat tutustua ventovieraaseen, joka alun jälkeen voi muuttua rentovieraaksi.

      • Anonyymi

        No en tuota tarkoittanut. Tarkoitin että on mustasukkainen täällä ihan väärästä ihmisestä.


    • Anonyymi

      mustasukkaisuus on asemansa menettämisen pelkoa. Eli minkä aseman menettämistä kuvittelet jonkun pelkäävän täällä? Ja muutenkin jos ajattelet näitä juttuja siitä miten esim joku todellisessa elämässä ei vaikka siedä pettämistä ja haluaa esimerkiksi saada selville asioiden laidanja epäilee. Se ei ole mustasukkaisuutta ellei henkilö halua roikkua petollisessa henkilössä! Pelkkä totuuden etsintä ei sitä ole. Ihan lisänä vain tuo edellinen koska mustasukkaisuuden käsite on monilla hukassa.

    • Anonyymi

      Joo se on todella järjetöntä. Itse ainakin potkisin puolison pihalle jos selviäisi hänen pettävän oli se sitten palstalla tai missä vain! Eihän sellaiseta kukaan järkevä mustasukkaiseksi alkaisi!

    • Anonyymi

      En koskaan ole ollut mustasukkainen palstakirjoituksista. Juuri tuosta syystä, että ei täällä tiedä kuka kirjoittaa kenelle. Joskus on tuntunut, että kaivattu voisi kirjoitella täällä jonkun muun kanssa, mutta en sittenkään ole ollut mustasukkainen, koska itse olen ihan varmasti tehnyt samoin. Se merkkaa, mitä sydämessä kirjoittamishetkellä on, ei se, kuka sattuu kirjoituksen palstalla lukemaan ja omimaan.

    • Anonyymi

      Ootte jumalauta aikuisia ihmisiä. Ja ootte mustasukkaisia kun L kirjoittaa S .lle Mynämäeltä kun se n. 325 km. Mistä omakaivattu on käynyt toissa kesänä kesälomalla huoltoasemalla kahvilla.

    • Anonyymi

      Ehkä niillä on jotain muutakin tietoa. Ja mustasukkaisuus ei välttämättä liity parisuhteeseen, vaan osa tekee jotain roolijakoa.

      Minä en kuulu mihinkään rooliin, ja meidän "ryhmässä" ei tehdä jakoa tai uhrauksia. Jokainen on yksilö ja vastaa pääosin elämästään itse, jokainen antaa jotain ja saa jotain, puhutaan ei ihmisyydestä vaam asioista, tavarasta, ideoista ja kaupungeista.

    • Anonyymi

      Sinä se tässä olet mustis ollut ja itsejäs ihminen ja todella kamala sellainen

    • Anonyymi

      Älä ole mustasukkainen se vie minnekään. Aina on nuoria neitokaisia, paremmin varusteltuja mitä nyt ikinä …Mutta kukaan niistä ei pysty olla _sinä_

      • Anonyymi

        Tämä kommentti olikin hyvä täällä.
        En ole hänen kaltaiselle naiselle mustasukkainen vaan olen täysin ymmälläni miksi miehelle ei kelpaa nuoret ihanat neitokaiset jotka oikein tyrkyttää itseään sinulle mies vaan se kulahtanut lunttu,roskaämmä sinua vaan kiihoittaa???
        Ymmälläni olon purkaan kiukkuna koska minusta se kulahtanut lunttu ei ansaitse hyvää miestä varsinkin kun kulahtamisen syy on narsismi pahat elämäntavat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tämä kommentti olikin hyvä täällä.
        En ole hänen kaltaiselle naiselle mustasukkainen vaan olen täysin ymmälläni miksi miehelle ei kelpaa nuoret ihanat neitokaiset jotka oikein tyrkyttää itseään sinulle mies vaan se kulahtanut lunttu,roskaämmä sinua vaan kiihoittaa???
        Ymmälläni olon purkaan kiukkuna koska minusta se kulahtanut lunttu ei ansaitse hyvää miestä varsinkin kun kulahtamisen syy on narsismi pahat elämäntavat.

        Miettisitkö uudelleen tuota kulahtamisen syytä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miettisitkö uudelleen tuota kulahtamisen syytä?

        Ai,miks?Sulla on omat ja mulla omat kokemukset.


    • Anonyymi

      Hyvin pitkälti näin. Lähellä samaa tasoa kuin jos raivoaa kaivatulle, kun näkee hänet unessa jonkun muun kanssa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      58
      8760
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      306
      6594
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      99
      5907
    4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      152
      3810
    5. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      28
      3203
    6. Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja

      Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.
      Maahanmuutto
      62
      3119
    7. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      154
      1934
    8. On asioita joita kadun

      Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä
      Ikävä
      17
      1766
    9. Toivoisitko että hän löytäisi jonkun muun?

      Joka voi antaa mihin et kyennyt?
      Ikävä
      32
      1448
    10. Mitä sä pelkäät?

      Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le
      Tunteet
      19
      1216
    Aihe