Ei vittu kukaan kai osta Michelinä. Ei kestyä ja räjähtää joka kurvassa. Ihan homo-rengas!
Èi koskaan Micheliniä
Tommpe
61351
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Meillä on firmassa 18 autoa henkilökunnan käytössä ja kyllä niihin nyt hankitaan kaikkiin(ajettu suunnilleen samanverran)uudet Michelinit,sillä se on kaikkein paras rengasmerkki.Myös omaan autooni ostin juuri uudet misukat ja olen varsin tyytyväinen.
Millä tavalla olette tyytyväisiä...? Ajan n. 70 000 km vuodessa, mutta en enää nykyään Michelineillä: Onhan ne hyviä ominaisuuksiltaan, mutta mulla ei yksi kesärengassetti Misukoilta riitä koko kesäksi. Ja Misukan hinnoilla en taatusti osta kahta settiä per kesä. Pakko tyytyä vähän huonompiin ominaisuuksiin, mutta koko kesärengaskauden kestäviin - ja ennen kaikkea järkevästi hinnoiteltuihin - tossuihin.
(195-65-15)
Mitkäs sitten olet ostanut, jos ei Michelinit kestä?
Jep.Kun katsoo vaikka Tekniikan Maailman tai Tuulilasin testeja niin eipä ole Michelin ollut kärkisijoilla viime vuosina. On pudonnut pahasti kehityksen kärjestä ja lisäksi ylihinnoiteltu. Myy enää vanhalla maineella kulutuskestävänä renkaana.
ja kaikenlisäksi toivottavasti menee konkurssiin F1 sähläilyjensä takia!
Alla Primacyt ja ei voi valittaa. On kuulemma myös takseila käytössä...