Kiva kun on vihdoin lämmintä tääl pohjolassaki. Viljelijätkin saa pian tääl 3 satoa. Ja pian voidaan viljellä banaaneja nokiallakin.. Ja jää vähemmälle se tuulilasin raappaminen ja lumityöt..
Mukava juttu tää Ilmastonmuutos
7
253
Vastaukset
- Anonyymi
Mutta kuitenkin. Mitäs jos kylvöaikaan on neljä viikkoa kuivaa ja kuumaa, niin ettei vilja idä? Kun vilja tuleentuu, niin sataa vettä kolme viikkoa, niin että kaikki sienitaudit ja homeet iskee kasveihin. Ja sitten kun sato pitäisi korjata, niin pelto on niin märkä, ettei sinne koneella pääse.
- Anonyymi
Jos jos jos. Mutta kun ei. Kaikki menee hyvin. On tää hyvä homma tää ilmastonmuutos suomi ja nokia voittaa !
- Anonyymi
Ole uskossasi väkevä.
- Anonyymi
Mielenkiintoiseksi muuttuu sitten tulevaisuudessa, jos lämpötila vielä nousee ja ekvaattorin seuduilla porukka alkaa vaeltaa viileämmille seuduille. Aika ruuhkaiseksi saattaa muuttua, kun satoja miljoonia ihmisiä pukkaa pohjolaan.
- Anonyymi
Ilmastonmuutoksella pelotellaan aina. Mut ilmastonmuutos on positiivinen kiva asia, siitä puolesta ei saa puhua.
- Anonyymi
Ilmastonmuutos tuo mukanaan paljon kivaa ja hyödyllistä. Mutta se on Tabu..
- Anonyymi
Helppoa on kyllä populistien hommat nykyään kun porukka on helvetin tyhmää kuin vasemman jalan saapas, tiede ja tutkimus joutaa romukoppaan kun mutu-tuntumalla lauotaan asioita oma sormi perseessä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2922462Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1412238Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132058- 1711560
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381267Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193888- 85886
- 174846
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala451796- 52684