BUSSIALAN PERIMMÄINEN TOTUUS

Lauri ja Pekka tervehdyttivät alan. He kaatoivat sukuoikeudet ja ajoivat paronit suohon.
4241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Toinen tajusi itse, kuinka oli tullut tehtyä kaikki päin hanuria, toinen taas ei varmaan vieläkään ole tajunnut, vaan piti antaa kengän kuva hanuriin.

Äänestä

Kohta se "bussiala" on kaikki yhden ja saman toimijan hallussa. Romurämät bussit ja rämäpäät omistajat.

Äänestä

Väkevä YLISTYS!

Äänestä

Osaavatko nämä koijarit edes hävetä? Heidän toimintansa on osasyy siihen, että toimivat joukkoliikenneyhteydet ovat kadonneet suuresta osasta Suomen maata. Kaiken huipuksi yhteiskunta joutuu pulittamaan aikaisempaa paljon enemmän rahaa vielä jäljellä olevan liikenteen hoidosta. Mikähän oikein meni näin pahasti pieleen?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lauri ja Pekka tervehdyttivät alan. He kaatoivat sukuoikeudet ja ajoivat paronit suohon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu