Tuulimyllyt prkl!

Ei hetken rauhaa. Tänään tuullut taas myllyihin ääntä, stana $$#^%%#%#%#%!!!
16254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Asutko mies jossain räpsöössä tai muualla rannikolla kun niin humisee? Tuulimyllyjä ei ihan joka pitäjässä nimittäin ole

Äänestä

Onhan niitä hiljaisiakin tuulimyllyjä jo saatavilla. Haluavat käyttää tietysti vanhat pärisevät ensin loppuun. Kunnan sivuilla on jotain palautelomakkeita millä voi valittaa.

Äänestä
  • Yhdellä 1600-luvun romaanihenkilöllä oli vastaavia murheita

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Yhdellä 1600-luvun romaanihenkilöllä oli vastaavia murheita

    Cervantes oli silloin edellä aikaansa. Hänen romaaninsa päähenkilö Don Quijote tuli vähän pöpiksi luettuaan liikaa!

    Äänestä

  • Missä on hiljaisia tuulimyllyjä? Ei mitkään ole hiljaisia paitsi silloin kun ne eivät pyöri!

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Missä on hiljaisia tuulimyllyjä? Ei mitkään ole hiljaisia paitsi silloin kun ne eivät pyöri!

    On niitä hiljaisia olemassa. Eri asia onko niitä raaskittu asentaa halpamyllyjen tilalle. Jos ihmiset valittaa vaan kotona ja palstalla niin mitään muutosta ei tule. Tässäkin linkissä niin hiljainen että voi vaikka omalle pihalle laittaa:

    https://www.farmit.net/energia/2008/10/03/pientuulivoimalasta-lisaenergiaa-kiinteistoon

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Missä on hiljaisia tuulimyllyjä? Ei mitkään ole hiljaisia paitsi silloin kun ne eivät pyöri!

    Savossa

    Äänestä

Aika järkyttävä meteli oli päivällä. Viimeyö meni muutaman tunnin unilla, eikä nyt ole yhtään parempi. Päätä ja korvia särkee, kihisee ja vinkuu. On kuulemma yks ydinvoimala pois käytöstä niin pyöritetään vipperöitä täysillä, niinku nyt kesällä ei muka sähköä muuten riittäisi! Tekemällä tehdään ja kusetetaan ihmisiltä rahat pois. Ei se ydinvoima, vesivoima tai tuulivoimalla tuotettu sähkö maksa yhtään sen enempää kuin muutoinkaan mutta saadaan tuottoa ja omistajille rahaa kun nostetaan hintaa!! Tuulimyllyt ei muka haittaa ketään tai mitään vaikka totuus on aivan toinen. Pimitetään ja vääristellään totuudet ja haukutaan niistä kärsivät ihmiset mielisairaiksi hulluiksi. Luonnosta ja eläimistä,niiden käyttäytymisestä ja alueilta pois lähdöstä voi hyvin nähdä että ainakin linnut niistä äänistä häiriintyivät ja lähtivät.

Äänestä

Revonlahti on pilattu...

Äänestä

mä muutan mökil norjaan..🎼 kuuntelen jokapv.

Äänestä
  • suosittelen sulleki.:)

    Äänestä

Hyvä tietää että ääntä lähtee, ennen olin tuulimyllyjä vastaan. Nyt puollan, koska paikka mihin niitä on tulossa on helluntalaisia täynnä.

Äänestä

Sinulla vaikeat ajat lähipäiville luvassa, kun katsoo tuulivaroutuksia.

Äänestä

Päässäsi humisee

Äänestä
  • Mutta oletko jo Kartoittanut että missä päin Suomea mies näistä roottoreists kärsii?

    Äänestä

  • Tuosta kommentistasi voi päätellä että sulla on vintti pimeänä!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei hetken rauhaa. Tänään tuullut taas myllyihin ääntä, stana $$#^%%#%#%#%!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu